English ارتباط با ما گالری تصاویر ساختار سازمانی درباره دانشکده پیام رئیس دانشکده
به اطلاع کلیه ی دانشجویان و اساتید محترم میرساند، از این پس اطلاعیه های دفاع از پایان نامه ها در بخش مربوط به پایان نامه در منوی سمت راست وبسایت قابل دسترسی می باشد.
مشاهده بازدیدهای مطالب و محتوا : 233396
ما 43 مهمان آنلاین داریم

مار

جلسه تأسیس دفتر ارتباط با صنعت مورخ 95/3/11

اولین جلسه در ارتباط با تاسیس دفتر ارتباط با صنعت با حضور ریاست دانشکده ، معاون پژوهش و فناوری، تعدادی از اعضا محترم هیأت علمی فعال در ارتباط با صنعت و نمایندگان سازمان و نظام دامپزشکی و همچنین مدعوین محترم آقای دکتر رحمت ستوده مدیر کل محترم پژوهش های کاربردی معاونت پژوهشی دانشگاه و همراهان در سالن شورای دانشکده تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم جناب آقای دکتر داود شریفی معاون محترم پژوهش و فناوری دانشکده ضمن بیان تلاش‌های صورت گرفته به منظور ایجاد ارتباط علمی و پژوهشی با مراکز پژوهشی و بخش خصوصی ، تأسیس دفتر ارتباط با صنعت را در جهت تاکید بر اهمیت پژوهش‌های کاربردی دانستند و به این نکته اشاره فرمودند که تأسیس دفتر ارتباط با صنعت می‌تواند کمک شایانی به گسترش ارتباط دانشگاه با سایر مراکز تحقیقاتی ، دستگاههای دولتی و بخش خصوصی نماید.

در ادامه جلسه جناب آقای دکتر مهدی وجگانی ریاست محترم دانشکده ضمن تشکر از حضور جناب آقای دکتر ستوده و تلاش‌های جناب آقای دکتر شریفی تاکید نمودند که فراهم کردن زیر ساخت‌های اجرایی این اقدام می‌تواند آینده ارتباط با صنعت را روشن‌تر نموده و انگیزش بیشتری در دانشکده برای ارتباط مؤثر با صنعت ایجاد نماید . همچنین ایشان پیشنهاد نمودند هم زمان با تشکیل این کمیته ، در گروه‌های آموزشی نیز به منظور تسهیل و هم‌افزایی بیشتر کمیته‌های ارتباط با صنعت تشکیل گردد.

سپس حضار به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و سوالاتی در این خصوص از جناب آقای دکتر ستوده داشتند که مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


در ادامه جلسه جناب آقای دکتر رحمت ستوده مدیر کل محترم پژوهش‌های کاربردی ضمن تشکر از پیگیریهای دکتر شریفی و دانشکده دامپزشکی در جهت رشد و گسترش ارتباط با صنعت موارد ذیل را متذکر گردیدند:

۱-     معاونت پژوهشی امکان حمایت جهت تجهیز این دفتر را داشته و برای افزایش ارتباط دانشکده با دستگاهها از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد نمود.

۲-     تمرکز طرح‌های کاربردی و ارتباط با صنعت بر بخش خصوصی موجب موفقیت اینگونه طرح‌ها خواهد شد.

۳-     انعقاد تفاهم نامه‌های مبلغ دار موجب ترغیب دستگاهها به اجرای تفاهم نامه‌های منعقده با آنها می‌گردد.

۴-     راه‌کارها مؤثر در رشد پژوهش‌های کاربردی، راه‌اندازی موسسات مشترک با دستگاههای دولتی و خصوصی می‌باشد.

۵-     به منظور افزایش پژوهش‌های کاربردی و ارتباط با صنعت می‌بایست به دنبال مدل‌های جدید برد- برد باشیم.

۶-      ارائه بسته‌های خدماتی با هزینه پایین‌تر به بخش‌های دولتی و خصوصی به رشد ارتباط با صنعت منجر خواهد شد.

۷-     معاونت پژوهشی دانشگاه، تلاش دارد با انعقاد قرار‌ داد‌های کلان با دستگاهها به گسترش طرح‌های کاربردی کمک نماید.

۸-     اخذ تاییدهای جهانی برای آزمایشگاه می‌تواند آنها را مرجع جهانی کرده و به گسترش ارتباط با سایر کشورها بینجامد.

۹-     تشکیل کمیته‌های تخصصی می‌تواند به هم افزایی در این زمینه منجر شده و باعث گسترش ارتباط با صنعت گردد.

۱۰- دانشکده در جذب طرح‌های کاربردی از متوسط دانشگاه بالاتر بوده و امیدواریم با این تلاش‌های رشد روز افزونی یابد.

۱۱- کمتر از ۲درصد درآمد دانشگاه از پژوهش‌های کاربردی تامین شده و می‌بایست برای سال‌های آینده افزایش یابد.

در ادامه جلسه جناب آقای دکتر شریفی خواستار ارتباط بیشتر با سازمان دامپزشکی و همکاری‌های پژوهشی با آن سازمان شدند و توانمندیهای دانشکده را در زمینه آبزیان ، طیور، دامپروری و داروهای دامپزشکی به ایشان یادآور شدند.

پس از این سخنان جناب آقای دکتر خانقاهی نماینده سازمان دامپزشکی یادآور گردیدند که بدنه اصلی سازمان از فارغ التحصیلان دانشکده بوده و علاقمندی در خصوص ارتباط با دانشکده در آن وجود دارد، ایشان اظهار امیدواری کردند که تأسیس دفتر ارتباط با صنعت به گسترش ارتباط سازمان با دانشکده منجر شده و به رفع معضلات این ارتباط بینجامد.

سپس جناب آقای دکتر اکبرین نماینده محترم سازمان نظام دامپزشکی یک از راهکارها در ارتباط مؤثر با صنعت را تشکیل دفتری از طرف دانشکده کارآفرینی و تبادل ایده‌های نوین با آنها در این خصوص دانستند و خواستار بررسی راهکارهایی برای ارتباط مؤثر با اتحادیه دامداران و مرغداران شدند.

در پایان جلسه جناب آقای دکتر شریفی ضمن تشکر از شرکت کنندگان و همراهی آنها خواستار بررسی متن و مفاد اولیه تهیه شده برای تأسیس دفتر ارتباط با صنعت توسط حاضرین و ارائه پیشنهادها در جلسات آتی شدند.