English ارتباط با ما گالری تصاویر ساختار سازمانی درباره دانشکده پیام رئیس دانشکده
به اطلاع کلیه ی دانشجویان و اساتید محترم میرساند، از این پس اطلاعیه های دفاع از پایان نامه ها در بخش مربوط به پایان نامه در منوی سمت راست وبسایت قابل دسترسی می باشد.
مشاهده بازدیدهای مطالب و محتوا : 205021
ما 73 مهمان آنلاین داریم

مار

مراسم تقدیر از برگزیدگان دانشگاه تهران در دهمین جشنواره ملی حرکت

مراسم تقدیر از برگزیدگان دانشگاه تهران در دهمین جشنواره ملی حرکت با حضور رئیس، هیئت رئیسه دانشگاه تهران و مسئولان فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶، ساعت ۱۷:۳۰ در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار گردید.
در دهمین دوره جشنواره ملی حرکت، دانشگاه تهران با کسب بیشترین مقام‌های برگزیده در جایگاه نخست کشور قرار گرفت و همچنین به عنوان دانشگاه برگزیده در حوزه عملکرد انجمن‌های علمی دانشجویی کشور معرفی شد.

در این مراسم با حضور دکتر نیلی، دکتر سرسنگی، دکتر ضیاء هاشمی، دکتر زارع، دکتر باهنر، دکتر زهتاب ور، دکتر اکبرین و معاونین فرهنگی برخی دانشکده های دانشگاه تهران، از برگزیدگان جشنواره حرکت تجلیل به عمل آمد. طی این مراسم به آقای فخرالدین برقعی دبیر انجمن آناتومی و جنین شناسی  دانشکده دامپزشکی بعنوان برگزیده بخش انجمن علمی برتر و بخش مسابقه لوح تقدیر و تندیس اهدا گردید. همچنین خانم دکتر آلا عنایتی بعنوان  دبیر اتحادیه ی انجمن های علمی دانشجویی دامپزشکی کشور به جهت کسب عنوان اتحادیه شایسته تقدیر و  خانم دکتر زهرا اسدالهی دبیر دبیران انجمنهای علمی دانشجویی دامپزشکی لوح های سپاسی از  طرف جناب آقای دکتر نیلی ،  ریاست محترم دانشگاه دریافت نمودند.جلسه بحث و بررسی برنامه واکسیناسیون علیه بیماری آنفلوانزای حاد

جلسه بحث و بررسی در خصوص برنامه واکسیناسیون علیه آنفلوانزای فوق حاد به میزبانی "ستاد مقابله با بحران صنعت طیور کشور" در روز چهارشنبه بیستم دیماه 1396 از ساعت 10 الی ۱4 با حضور استادان، متخصصین، کارشناسان مرتبط با صنعت طیور و جناب آقای دکتر نظر افضلی وکیل محترم مجلس شورای اسلامی در سالن دکتر رستگار دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تشکیل شد و موافقان و مخالفان برنامه واکسیناسیون علیه آنفلوانزای فوق حاد به بحث و تبادل نظر پرداختند.جلسه بازنگری دوره های آموزش باکتری شناسی

جلسه بازنگری دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی باکتری‌شناسی (PhD) کمیسیون برنامه‌ریزی و گسترش دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در روز چهارشنبه بیستم دیماه 1396 از ساعت ۹ الی ۱۶ با حضور همکاران و استادان محترم از دانشگاه های سراسر کشور در سالن شورای استادان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تشکیل شد و با هم فکری همکاران ارجمند برنامه های دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری باکتری شناسی بر اساس آیین نامه‌ها و سیاستهای جدید آموزش عالی تنظیم گردید.گزارش سخنرانی دکتر فرخ خمامی اسدی - microbiome research

دکتر فرخ خمامی اسدی در سال 1346 از دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران دکترای عمومی خود را اخذ نمودند. سپس  در حوزه پاتولوژی دکترای تخصصی را اخذ و مس از در رشته میکروبیولوژی تخصص گرفته و هم اکنون  بعنوان میکروبیولوژیست در دانشگاه راش در شیکاگو مشغول می باشند.
روز سه شنبه مورخ 1396/10/19 در سالن شورای دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران سخنرانی بصورت پرسش و پاسخ داشتند.
سخنرانی ایشان در خصوص مایکروبیوم در علوم دامپزشکی ارائه گردید. شایان ذکر است در این جلسه  دو نکته بسیار مهم و اساسی که عبارت بودند از:Dysbiosis  و Metabolic toxemia در خصوص سیستم ایمنی و تغییرات ژنتیکی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.اطلاعیه اداره آموزش در خصوص سنوات تحصیلی ارفاقیتمدید بازه ارزشیابی الکترونیکی اساتید

احتراماً، پيرو نامه شماره ۵۷۷۴۳۷۴ مورخ ۰۸/‏۰۹/‏۹۶‬ ‬ در خصوص زمان تعيين شده براي ارزشيابي الكترونيكي اعضاي محترم هيأت علمي آن پرديس / دانشكده / مؤسسه / مركز، در نيمسال اول سال تحصيلي ۹۷-۹۶، به استحضار مي‌رساند بازه زماني مذكور از روز يكشنبه مورخ ۱۷/‏۱۰/‏۹۶‬ ‬ لغايت روز جمعه مورخ ۲۲/۱۰/‏۹۶‬ (يك روز قبل از شروع امتحانات) تمديد شده است.


microbiome research in veterinary

سخنرانی پروفسور فرخ خدامی اسدی - استاد دانشگاه راش شیکاکو - 19 دی ماه 1396 - دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهرانبرگزاری کارگاه اشنایی با مواجه شدن موارد اضطرار

بمنظور اشنایی با بحران و افزایش توانمندی کارکنان ،محققین و دانشجویان دانشکده دامپزشکی کارگاهی به این منظور در تالار حامدی برگزار شد .در این کارگاه دوتن از متخصصین دانشکده  ضمن اشنایی به موارد بحران به راهکارهای ان پرداختند.


تقدیر از اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی دامپزشکی در جشنواره حرکت

در دهمین دوره جشنواره حرکت که به میزبانی دانشگاه کرمانشاه برگزار گردید ، اتحادیه ی انجمن های علمی دانشجویی دامپزشکی به دبیری سرکار خانم دکتر آلا عنایتی دانشجوی دکتری تخصصی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و با همت و فعالیت های سایر فعالان انجمن های علمی دانشجویی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و  برخی دیگر از انجمن های دانشکده های دامپزشکی کشور ، عنوان اتحادیه شایسته تقدیر را به خود اختصاص داد.

اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی برتر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی – اتحادیه برگزیده

اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی عمران – اتحادیه شایسته تقدیر

اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی معماری، شهرسازی و مرمت – اتحادیه شایسته تقدیر

اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی دامپزشکی – اتحادیه شایسته تقدیر


اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی کتابداری – اتحادیه شایسته تقدیر

اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علوم اجتماعی – اتحادیه شایسته تقدیر


افتخار آفرینی انجمن علمی- دانشجویی آناتومی جنین شناسی و تکنولوژی تولیدمثل دانشکده دامپزشکی در جشنواره حرکت

در دهمین دوره دهمین جشنواره ملی حرکت، دانشگاه تهران با کسب بیشترین مقام های برگزیده در جایگاه نخست کشور قرار گرفت و همچنین به عنوان دانشگاه برگزیده در حوزه عملکرد انجمن های علمی دانشجویی کشور معرفی شد.  در این بین انجمن  علمی - دانشجویی آناتومی جنین شناسی و تکنولوژی تولیدمثل دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران با کسب عناوین متعدد در دهمین سال تاسیس خود درخشید. مراسم اختتامیه دهمین جشنواره ملی حرکت نیز با حضور معاون و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ مسئولان دانشگاه رازی، جمعی از مسئولان استانی و مدیران فرهنگی دانشگاه ها پنجشنبه ۷ دی در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد.در این مراسم دکتر غفاری، پس از تقدیر از میزبانی دانشگاه کرمانشاه و عوامل برگزاری جشنواره گفت: دانشگاه قلب تپنده جامعه است و خود را جدای از جامعه نمی‌بیند و بر این مبنا است که جشنواره حرکت که همیشه حرکت آفرین و نقش آفرین بوده است نسبت به این مسئولیت خطیر، احساس مسئولیت دوچندانی را داشته است و در پی این است که با تدبر و اندیشه و درایت هر آنچه که از عهده او بر می آید در قالب مسئولیت اجتماعی که نسبت به جامعه به‌ویژه استان کرمانشاه دارد انجام دهد.

وی بار دیگر از تلاش تمام دانشجویان و دانشگاهیانی که نسبت به تشکیل انجمن ها و اتحادیه های علمی دانشجویی اهتمام دارند قدردانی کرد و گفت: امیدواریم جشنواره حرکت نقش آفرین باشد و نقش آفرین بماند.

گفتنی است، در این مراسم از انجمن های علمی دانشجویی، گروه های دانشجویی و دانشجویان برتر در قالب دو عنوان «شایسته تقدیر» و «برگزیده» تقدیر به عمل آمد.

همچنین، در این مراسم دانشگاه های برتر در حوزه عملکرد انجمن های علمی دانشجویی، اتحادیه های برتر و غرفه های برتر معرفی شدند و لوح سپاس و تندیس جشنواره را دریافت کردند.

اسامی انجمن های برگزیده دانشگاه تهران در سطح کشور، به شرح زیر است:

۱-انجمن برگزیده در بخش انجمن علمی برتر: انجمن علمی دانشجویی دامپزشکی("انجمن علمی دانشجویی آناتومی، جنین شناسی و تکنولوژی تولیدمثل دامپزشکی دانشگاه تهران")۲-انجمن برگزیده در بخش انجمن علمی برتر: انجمن علمی دانشجویی نمایش

۳-انجمن برگزیده در بخش فضای مجازی: انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک

۴-انجمن برگزیده در بخش فضای مجازی: انجمن علمی دانشجویی شیلات

۵-انجمن برگزیده در بخش مسابقه: انجمن علمی دانشجویی دامپزشکی ("جشنواره فیلم های آموزشی ۳۰۰ ثانیه ای انجمن های علمی دانشجویی دامپزشکی ایران")


۶-انجمن برگزیده در بخش مسابقه: انجمن علمی دانشجویی نمایش

۷-انجمن شایسته تقدیر در بخش انجمن علمی برتر: انجمن علمی دانشجویی مهندسی برق

۸-انجمن شایسته تقدیر در بخش انجمن علمی برتر: انجمن علمی دانشجویی فیزیک

۹-انجمن شایسته تقدیر در بخش فعالیت علمی خلاقانه: انجمن علمی دانشجویی مهندسی شیمی

۱۰-انجمن شایسته تقدیر در بخش فعالیت علمی خلاقانه: انجمن علمی دانشجویی طراحی صنعتی

۱۱-انجمن شایسته تقدیر در بخش فعالیت علمی خلاقانه: انجمن علمی دانشجویی محیط زیست

۱۲-انجمن شایسته تقدیر در بخش فضای مجازی: انجمن های علمی دانشجویی دانشکده مدیریت

۱۳-انجمن شایسته تقدیر در بخش فضای مجازی: انجمن علمی دانشجویی گرافیک

۱۴-انجمن شایسته تقدیر در بخش مسابقه: گروه دانشجویی اقتصاد

۱۵-انجمن شایسته تقدیر در بخش نشریه: انجمن علمی دانشجویی زیست شناسی

۱۶-انجمن شایسته تقدیر در بخش نشریه: انجمن علمی دانشجویی محیط زیست

۱۷-انجمن شایسته تقدیر در بخش کارآفرینی: گروه دانشجویی گردشگری

همچنین، اسامی برگزیدگان دیگر جشنواره نیز به شرح زیر است:

دانشگاه‌های برگزیده در حوزه عملکرد انجمن های علمی دانشجویی

دانشگاه تهران

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شیراز

دانشگاه تبریز

دانشگاه‌های شایسته تقدیر در حوزه عملکرد انجمن های علمی دانشجویی

دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه سیستان و بلوچستان

دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه زابل


راهنمای درخواست و تایید حذف پزشکی

بر اساس آیین نامه کمیسیون پزشکی ، مصوب جلسه مشترک شوراهای آموزشی و تحصیلات تکمیلی حذف پزشکی واحد اخذ شده توسط دانشجو به شرح مندرج در فایل های زیر میباشد:


راهنمای درخواست حذف پزشکی توسط دانشجو

راهنمای تایید درخواست حذف پزشکی


گزارش تصویری از بیست و ششمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه تهرانگزارش تصویری بازدید از باشگاه سوارکاری

این بازدید دوشنبه ۲۰  آذر ماه به همت انجمن علمی دانشجویی مامایی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران از باشگاه سوارکاری حبیبی واقع در فیروزبهرام تهران صورت گرفت.در این بازدید آقای دکتر توانایی منش بعنوان استاد راهنما در مورد شرایط نگهداری و تغذیه اسب  و بیماری های داخلی اسب مطالبی را برای شرکت کنندگان ارائه کردند.'نشست تخصصی انفلونزای فوق حادپرندگان'

این نشست که به همت جهاد دانشگاهی و همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده دامپزشکی در سالن شورا و با حضور استادان ،صنعتگران صنعت طیور کشور،پژوهشگران و جمعی ازاصحاب رسانه کشور برگزار شد.در این نشست دست اندر کاران این صنعت به بررسی ، علل و راهکار های پیشگیری انفلونزای فوق حاد در کشور پرداختند.آیین انتخاب پژوهشگر نمونه دانشکده دامپزشکی

آیین  انتخاب  پژوهشگر نمونه  در دانشکده دامپزشکی  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده این مراسم با حضور استادان ،پژوهشگران ،مسئولان دانشکده و معاون آموزشی دانشگاه در تالار حامدی و در آستانه هفته پژوهش برگزارشد .
دکتر شریفی معاون پژوهشی و فناوری دانشکده در ابتدای این مراسم، گزارشی از روند انتخاب پژوهشگر نمونه و پیشکسوت دانشکده برای سومین سال متوالی ارایه دادند. دکترحسینی معاون آموزشی دانشگاه  و دکتر وجگانی ریس دانشکده ضمن ابراز خرسندی از برگزاری چنین مراسمی، ضمن قدردانی از زحمات اعضای هیات علمی به ویژه پژوهشگران برتر، از مقام علمی استاد دکتر علی اسلامی نیز تجلیل نمودند. در این مراسم از 10 پژوهشگر نمونه دانشکده  و استاد دکتر علی اسلامی به عنوان پژوهشگر پیشکسوت قدر دانی شد.
همزمان با معرفی پژوهشگران نمونه دانشکده از مستند پرتره دانشکده تا دانشکده ( روایت زندگی علمی دکتر علی اسلامی استاد ممتاز دانشگاه تهران و چهره ماندگار دامپزشکی) ساخته علی اصغر ودایع خیری نیز رونمایی شد .
اسامی پژوهشگران برتر دانشکده
مرتبه استادی
۱ -دکتر سعید بکائی
۲- دکتر زهرا طوطیان
۳-دکتر امیر نیاسری نسلجی
۴-دکتر پرویز شایان
مرتبه دانشیاری
۱-دکتر امید مددگار
۲-دکتر بهنام مشگی
۳-دکتر علی میثاقی
۴-دکتر آرش قلیانچی لنگرودی
مرتبه استادیاری
۱-دکتر هومن رحمتی هولاسو
۲-دکتر عقیل شریف زادهکارگاه SPSS مقدماتیآیین افتتاحیه پنجمین سمپوزیوم بین الملی جراحی و سیزدهمین سمپوزیوم جراحی، بیهوشی و تصویربرداری تشخیصی دامپزشکی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده این مراسم که با حضور متخصصان و صاحبنظران داخلی و بین المللی برگزار شد، سخنرانان مدعوی از امریکا، آلمان و هند نیز حضور داشتند.
در این مراسم که شب گذشته با ولادت با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) مقارن شده بود، دکتر وجگانی رئیس دانشکده و رییس کنگره ضمن تبریک فرارسیدن  ولادت باسعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع)، فرارسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو را نیز گرامی داشتند.
در ادامه دکتر شریفی دبیر اجرایی و دکتر قمصری دبیر علمی سمپوزیوم، گزارش روندهای اجرایی و علمی این سمپوزیوم را ارایه دادند.
در آیین افتتاحیه سمپوزیوم از مقام شامخ علمی و اخلاقی استاد دکتر عباس و شکینی، عضو هیات علمی پیشکسوت گروه جراحی و رادیولوژی و نخستین متخصص رادیولوژی دامپزشکی ایران به پاس یک عمر خدمت صادقانه علمی نیز تجلیل شد و لوح های تقدیر و هدایایی توسط دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا. به ایشان اهدا شد.
رئیس و معاونان سازمان دامپزشکی کشور، و معاون آموزشی دانشگاه تهران، نیز از میهمانان حاضر در این مراسم بودند.
اطلاعیه زمان ارزشیابی اساتید

احتراماً، پيرو نامه شماره 5741244 مورخ 96/08/22 درخصوص اعلام زمان ارزشيابي الكترونيكي ، به استحضار مي‌رساند به دليل قرار گرفتن زمان حذف اضطراري بعد از تاريخ اعلام شده، زمان تعيين شده براي ارزشيابي الكترونيكي اعضاي محترم هيأت علمي آن پرديس / دانشكده / مؤسسه / مركز در نيمسال اول تحصيلی 97-96 از روز شنبه مورخ 96/10/02 لغايت روز چهارشنبه مورخ 96/10/13 خواهد بود. خواهشمند است دستور فرمايند اطلاع رساني مناسب جهت انجام ارزشيابي توسط دانشجويان صورت پذيرد.


اطلاعیه معاونت بین الملل دانشگاه تهران

بدینوسیله دعوت به عمل می آید:گزارش تصویری اردوی کویر اشتهارد

گزارش تصویری از اردوی یکروزه دانشجویان پسر دانشکده از کویر اشتهارد،خانه های سنگی،کوهای رنگی و غار نمکی پنجشنبه۲ آذرماه۹۶به همت معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشکده دامپزشکی برگزار گردید.گزارش تصویری جلسه کاری

برگزاری جلسه صبحانه کاری رییس و معاونان سازمان دامپزشکی کشور با رییس، معاونان و اعضای هیات علمی گروه انگل شناسی یکشنبه ۵آذرماه ۹۶سمینار آشنایی با web of science
برخی از هزینه های تحصیلی مصوب دانشگاه تهران
کارگاه آموزشی آشنایی با پایگاه اطلاعاتی wiley

کتابخانه دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار می نماید:اعلام ظرفيت سهميه فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي خارج از كشور 1396

پيرو نامه شماره ۵۹۶۹۴/‏۳/‏۱۲۲  مورخ ۰۶/‏۰۳/‏۹۶  در خصوص اعلام ظرفيت سهميه فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي خارج از كشور در سال ۹۶؛ به استحضار مي‌رساند با توجه به تقاضاي دانشجويان دوره دكتري پرديس / ‏  دانشكده و اتمام ظرفيت‌هاي بعضي از واحدها؛ خواهشمند است دستور فرمايند حداكثر تا تاريخ ۳۰/‏۰۸/‏۹۶  نسبت به معرفي دانشجويان متقاضي آن واحد اقدام لازم مبذول گردد. بديهي است از تاريخ ۰۱/‏۰۹/‏۹۶  ظرفيت‌هاي خالي پرديس / ‏  دانشكده‌ها به متقاضيان ساير واحدهاي آموزشي تعلق خواهد گرفت.


عکسهای بسیار زیبا از طبیعت ایران ، امور فرهنگی دانشجویی دانشکده

عکسهای بسیار زیبا از طبیعت ایران، ارسالی از طرف سرکارخانم اویسی کارشناس امور فرهنگی دانشجویی دانشکده دامپزشکی
گزارش تصویری از اردوی یکروزه دانشجویان دختر دانشکده دامپزشکی

گزارش تصویری از اردوی یکروزه دانشجویان دختر دانشکده دامپزشکی از باغ  ملی گیاه شناسی تهران بهمراه کارگاه عکاسی از طبیعت و مسابقه عکاسی،که ۴ آبان ماه ۹۶ به همت معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشکده دامپزشکی برگزار گردید.
سمینار آشنایی با پروکوئست

به اطلاع علاقه مندان می رساند کتابخانه دانشکده دامپزشکی در تاریخ 8 آبان ماه ساعت 12-14 سمینار آشنایی با پروکوئست برگزار را می نماید.


اطلاعیه برگزاری کارگاه استریولوژی ، مدرس : دکتر جواد صادقی نژاد
دیدار رییس سازمان دامپزشکی کشور با مسئولین دانشکده دامپزشکی

دیدار دکتر رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور و هیات همراه با رییس و معاونان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهرانپیام تبریک به استاد گرامی سرکار خانم دکتر سالارآملیکارگاه رایگان آموزشی scopus, sciencedirect
گزارش برگزاری سومین کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی

سومین کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی در تاریخ ۳۰ و ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۶ در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به نام و با گرامیداشت چهارتن از مقام‌های شامخ علمی علوم پایه دامپزشکی برگزار شد که در افتتاحیه این کنگره با حضور اساتید، مسئولین، دانشجویان و سایر اعضای جامعه بزرگ دامپزشکی کشور مورد تقدیر قرار گرفتند: استاد دکتر ایرج پوستی (استاد فرهیخته بافت‌شناسی)، استاد دکتر وهاب باباپور (استاد فرهیخته فیزیولوژی)، استاد دکتر بیژن رادمهر (استاد فرهیخته آناتومی) و استاد دکتر ملیحه عباسعلی پورکبیره (استاد فرهیخته بیوشیمی).
در این کنگره بیش از ۲۵۰ مقاله پذیرش شد و شرکت‌کنندگان به ارائه مقالات خود به تفکیک ۷۲ سخنرانی و ۱۷۷ پوستر در پانل‌هایی پیرامون محورهای کالبدشناسی، داروشناسی، بافت‌شناسی، سم‌شناسی، نانوفناوری، فیزیولوژی، کاربرد علوم پایه در پزشکی و دامپزشکی، کاربرد سلول‌های بنیادی، اخلاق و آموزش علوم پایه دامپزشکی، فیزیولوژی، بیوشیمی و جنین‌شناسی پرداختند. از این بین ۱۸ تن از اساتید و متخصصان حوزه‌های مختلف دامپزشکی به عنوان سخنران کلیدی در پانل‌های مختلف سخنرانی نمودند. همچنین مجموع تعداد خلاصه مقالات و مقالات متن کامل ارسالی از دانشگاه‌های سراسر کشور به تفکیک استان به ۸۲ مقاله از تهران، ۲۴ مقاله از آذربایجان شرقی، ۲۱ مقاله از آذربایجان غربی، ۲۲ مقاله از خراسان رضوی، ۲۱ مقاله از خوزستان،  ۱۲ مقاله از فارس، ۱۶ مقاله از البرز و مقالاتی دیگر از لرستان، سمنان، کرمانشاه، گلستان، سیستان و بلوچستان، کردستان، مازندران، کرمان، چهارمحال‌وبختیاری و یزد تقسیم می‌شوند.
با اعلام فراخوان درخواست برگزاری چهارمین کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی توسط دانشکده‌های دامپزشکی سراسر کشور، بنا بر اعلام جزئیات برگزاری کنگره بعدی پس از بررسی و تبادل نظر شد.اطلاعیه اداره آموزش غیبت غیر مجاز و تقلب

بر اساس مقررات و بخشنامه‌هاي قبلي و مصوبات مربوط ، خواهشمند است دستور فرمايند در موارد  «غيبت بيش ازحدنصاب» در كلاس‌هاي دروس انتخابي دانشجويان مقاطع مختلف تحصيلي با تأييد و گزارش استاد مربوط نمره 0/5 و براي موارد تقلب محرز دانشجو به شرط تاييد نهايي شوراي انضباطي دانشجويان دانشگاه نمره 0/25 در نيمسال مربوط در كارنامه دانشجو درج شود.


گزارش تصویری از عزاداری سالار شهیدان ابا عبداله حسین (ع

گزارش تصویری از عزاداری سالار شهیدان ابا عبداله حسین (ع) درماه محرم نماز خانه دانشکده دامپزشکی ۹۶/۰۷/۰۴برگزاری برنامه دانشکده شناسی در چهارمین روز مهرماه

این برنامه در تاریخ 4 ام مهر ماه برای دانشجویان جدید الورود در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.برنامه دانشکده شناسی دانشجویان جدید الورود96

برگزاری برنامه دانشکده شناسی در چهارمین روز مهرماه برای دانشجویان جدید الورود در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.اطلاعیه استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان

اطلاعیه تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان

پيرو نامه شماره 4346/پ/122 مورخ 1396/1/19 ( تقويم دانشگاهي سال تحصيلي 97-1396 مصوب شوراي آموزشي دانشگاه ) به استحضار مي رساند ؛ مهلت ثبت نام و انتخاب واحد دانشجويان شاغل به تحصيل مجاز به ثبت نام و ادامه تحصيل در نيمسال اول سال تحصيلي 97-1396 به شرط تاييد تاخير يا وجود مجوز ( ادامه تحصيل راي كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه ، ساير مكاتبات اداري ) در روزهاي يكشنبه الي دوشنبه مورخ 1396/7/2 و 1396/7/3 تمديد گرديده است


تمدید ثبت‌نام پذیرفته شدگان آزمون سال 1396 دانشگاه تهران

متن اطلاعیه به این شرح است:

قابل توجه پذیرفته‌شدگان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری عمومی دامپزشکی و دکتری تخصصی «آزمون‌های سال ۱۳۹۶ سازمان سنجش آموزش کشور»

به اطلاع می‌رساند؛ پذیرفته‌شدگان مقاطع مذکور (کلیه دوره‌ها) که تاکنون موفق به ثبت‌نام غیرحضوری و حضوری نشده‌اند، بازه ثبت‌نام به شرح ذیل تمدید گردیده است.

ثبت‌نام غیر‌حضوری روزهای: شنبه و یکشنبه مورخ ۱ الی ۰۲ / ۰۷ / ۱۳۹۶

ثبت‌نام حضوری روزهای: دوشنبه و سه‌شنبه مورخ ۳ الی ۰۴ / ۰۷ / ۱۳۹۶

در صورت عدم ثبت‌نام، انصراف از تحصیل محسوب می‌گردد.


فراخوان ثبت نام سومين دوره بورسيه بنياد حاميان دانشگاه تهران

با سلام و احترام

به استحضار مي‌رساند، به منظور اجرايي نمودن سومين دوره بورسيه تحصيلي بنياد حاميان دانشگاه تهران ويژه دانشجويان مستعد و برتر در سال جاري، نسبت به فراخوان ثبت نام بورسيه مذكور اقدام شده است. خواهشمند است نسبت به اطلاع رساني در وب سايت آن پرديس / دانشكده (متن خبر و پوستر بورسيه مذكور به پيوست تقديم مي‌گردد) مساعدت و دستور اقدام لازم مبذول فرمائيد.لازم به ذكر است در صورت نياز و اعلام، پوستر و بنر استند فراخوان بورسيه مذكور ارسال خواهد شد.

فراخوان ثبت نام سومين دوره بورسيه بنياد حاميان دانشگاه تهران
بنياد حاميان دانشگاه تهران از دانشجويان مقطع كارشناسي دانشگاه جهت ثبت نام در سومين دوره بورسيه بنياد حاميان دعوت مي‌نمايد.
دانشجويان مي‌توانند از تاريخ ۹۶/۰۶/۲۵ الي ۹۶/۰۷/۵ با مراجعه به وب سايت رسمي بنياد حاميان دانشگاه تهران به آدرس اينترنتي utf.ut.ac.ir با تكميل نمودن فرم و دريافت كد پيگيري اقدام به ثبت نام (اعلام داوطلبي) نمايند و همچنين جهت اطلاع از اخبار بورسيه مذكور به كانال تلگرام بنياد حاميان دانشگاه تهران به آدرس hamiyanut@ مراجعه فرمايند.
لازم به ذكر است اين بورسيه از نوع پرداخت كمك هزينه تحصيلي به دانشجويان مستعد و برگزيده علمي شاغل به تحصيل در مقطع كارشناسي دانشگاه تهران، به مبلغ دو ميليون ريال در ماه و به مدت ۱۰ ماه در سال تحصيلي مي‌باشد كه با حمايت خيرين، واقفين و نيك انديشان توسط بنياد حاميان دانشگاه تهران اهدا میگردد.برنامه ثبت نام غیرحضوری و حضوری پذیرفته شدگان با سهمیه استعداد درخشان

باسمه تعالی
اطلاعیه
برنامه ثبت نام غیرحضوری و حضوری پذیرفته شدگان با سهمیه استعداد درخشان(بدون آزمون)
در مقاطع؛ کارشناسی ارشد و دکتری در سال 1396 دانشگاه تهران
—----------------------------------------------------------
ضمن خیر مقدم به پذیرفته شدگان عزیز برنامه ثبت نام غیرحضوری و حضوری به شرح ذیل اعلام می گردد :
مقطع دکتری(استعداد درخشان)

برنامه ثبت نام غیرحضوری:روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ : 22/6/1396 الی 23/6/1396

برنامه ثبت نام حضوری :روز یکشنبه مورخ:26/6/1396
—-------------------------------------------------------------
مقطع کارشناسی ارشد(استعداد درخشان)
برنامه ثبت نام غیرحضوری : روزهای شنبه و یکشنبه مورخ : 25/6/1396 الی 26/6/1396
برنامه ثبت نام حضوری : روز دوشنبه مورخ:27/6/1396

ضمنا لازم است عزیزان راهنما و دستور العمل های ثبت نام مربوط به مقطع قبولی خود را مطالعه و از طریق سامانهreg.ut.ac.ir اقدام به ثبت نام نمایند.


برنامه ثبت نام غيرحضوري و حضوري "با تاخير" آزمون دكتري و كارشناسي ارشد

اطلاعیه
برنامه ثبت نام غيرحضوري و حضوري "با تاخير" پذيرفته شدگان آزمون هاي دکتري تخصصي و کارشناسي ارشد آزمون سازمان سنجش آموزش کشور سال 1396 دانشگاه تهران که تاکنون موفق به ثبت نام از طريق ورود به سامانه ثبت نام reg.ut.ac.ir به شرح ذيل اعلام مي گردد:
—----------------------------------------------------------
مقطع دکتري تخصصی:
برنامه ثبت نام غيرحضوري :
روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه مورخ :22/06/1396 الي 23/06/1396

برنامه ثبت نام حضوري :
روز يکشنبه مورخ: 26/06/1396

—-------------------------------------------------------------
مقطع کارشناسي ارشد:

برنامه ثبت نام غيرحضوري:
روزهاي شنبه و يکشنبه مورخ: 25/06/1396 الي 26/06/1396

برنامه ثبت نام حضوري :
روز دوشنبه مورخ :27/6/1396


اطلاعیه در خصوص شهریه ی دانشجویان ( نوبت دوم ) شاهد و ایثارگر

با سلام

احتراماً، همانگونه كه مستحضريد شهريه دانشجويان شاهد و ايثارگر شهريه پرداز (نوبت دوم و مجازي)  بر اساس دستورالعمل هاي مربوطه تا سقف سنوات مجاز تحصيلي (۸ نيمسال يراي دانشجويان كارشناسي و دكتري تخصصي، ۴ نيمسال براي دانشجويان كارشناسي ارشد و ۱۲ نيمسال براي دانشجويان دكتري حرفه‌اي) توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران پرداخت مي‌گردد. ليكن در برخي موارد و بنابر اعلام اين سازمان، شهريه برخي از دانشجويان به دلايل مختلف (مانند شهريه دانشجويان مشروطي و يا خطاي سيستمي)غير قابل پرداخت يا كمتر از ميزان اعلام شده پرداخت مي شود. با عنايت به توضيحات فوق و ضمن ارسال ليست شهريه دانشجويان در نيمسال اول 96-1395 و ليست هاي متمم سنوات قبل كه به تاييد بنياد شهيد و امور ايثارگران رسيده است، خواهشمند است  دستور فرمائيد پس از  بررسي دقيق به اطلاع آن دسته از دانشجويان مشمول كه بدليل عدم شناسايي در سيستم بنياد شهيد و يا اشتباه در محاسبه سقف سنوات و يا مشروطي، مبلغي به حسابشان واريز نشده است و يا بطور كلي نامشان در ليست ها موجود نيست، اطلاع داده شود در اسرع وقت نسبت به رفع مغايرت اقدام نمايند. بديهي است در غير اينصورت عواقب ناشي از آن متوجه خود دانشجو خواهد بود.

دانشجویان شاهد و ایثارگر مشمول این نامه به آموزش دانشکده مراجعه نمایند.                                                                                      


تغییر ساعت کاری کتابخانه از 19 شهریور ماه

به اطلاع می رساند ساعت کاری کتابخانه دانشکده ، از روز یکشنبه 19 شهریور ماه تا ساعت 16 بعد از ظهر افزایش خواهد یافت.


اطلاعیه فوری در خصوص ارائه تاییدیه تحصیلی و معافیت تحصیلی به منظور ثبت نام

پيرو بخشنامه هاي ارسالي در خصوص لزوم كنترل تاييديه تحصيلي مدرك قبلي و وصول معافيت تحصيلي معتبر دانشجويان ذكور مشمول در مقاطع مختلف تحصيلي به استحضار مي رساند ؛ بر اساس هماهنگي انجام شده با مركز فناوري اطلاعات و فضاي مجازي و در سيستم جامع آموزش دانشگاه ، افرادي كه تاييديه تحصيلي مقطع قبلي و يا معافيت تحصيلي آنان دريافت نشده باشد در زمان ثبت نام نيمسال اول سال تحصيلي 97-1396 مجاز به ثبت نام نخواهند بود و سامانه براي ثبت واحد آنان فعال نخواهد شد.                                                            


اطلاعیه در خصوص آزمون جامع دوره دکتری تخصصی

بسمه تعالی
با سلام، به اطلاع کلیه دانشجویان دکتری تخصصی/PhD ورودی ۹۳ و ماقبل که هنوز در آزمون جامع شرکت نکرده اند یا حد نصاب قبولی را احراز ننموده اند، می رساند که برای شرکت در آزمون جامع آبان ۱۳۹۶ باید از کمیسیون موارد خاص دانشگاه تهران مجوز دریافت نمایند. لذا دانشجویان ذیربط موظفند در اسرع وقت برای تکمیل فرم های مربوطه به اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده مراجعه نمایند.
اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده دامپزشکی


گزارش تصویری مراسم معارفه سرپرست آزمایشگاه مرکزی

گزارش تصویری مراسم تودیع  دکتر عقیل شریف زاده و معارفه دکتر حسن مروتی به عنوان سرپرست آزمایشگاه مرکزی دکتر رستگار دانشکده دامپزشکی.خبر فوری در خصوص تقاضای انتقال به صورت مهمان

پيرو نامه شماره 37268/پ/122 مورخ 1396/2/17 به استحضار مي رساند ؛ دانشجويان متقاضي انتقال به صورت مهمان در سال تحصيلي 97-1396 ( جديد - تمديد ) موظف هستند براي اقدام و بررسي درخواست مهماني خود در سامانه ثبت درخواست مهماني به نشاني : http://ems1.ut.ac.ir  ثبت نام و مستندات لازم را  كد رهگيري سامانه نقل و انتقال وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري بارگذاري  نمايند .
در عدم بارگذاري مستندات و ثبت اطلاعات در سامانه مذكور تقاضاي آنان قابل بررسي نخواهد بود .                                                                                                   


اطلاعیه اداره آموزش در خصوص استفاده از ژورنال های معتبر

بسمه تعالی
قابل توجه همکاران ارجمند و دانشجویان عزیز دانشکده دامپزشکی

با سلام واحترام،
با توجه به گسترش ژورنال های تقلبی در سطح جهان و وجود وبسایت های جعلی برای ژورنال های معتبر، ضروری است قبل از ارسال مقاله به ژورنال مورد نظر مندرجات فایل های زیر مورد بررسی قرار گیرد. محتویات فایل ها به تدریج به روز خواهند شد.
لینک های مفید:
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:
http://journals.msrt.ir/
https://www.elsevier.com/solutions/scopus/content
http://ut.ac.ir/fa/page/1100
وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
http://journals.research.ac.ir/
http://blacklist.research.ac.ir/
موفق باشید،

اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده دامپزشکی

پست الکترونیکی: آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت داریدارتباط با حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

با سلام واحترام،
حوزه آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده دامپزشکی از طریق ایمیل:

آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید

پاسخگوی سوالات دانشجویان عزیز در خصوص موضوعات مرتبط با وظائف حوزه آموزش، مشکلات آموزشی دانشجویان و برنامه های آموزشی دانشکده در همه مقاطع می باشد. خواهشمند است کلیه نظرات و پیشنهادات خود را نیز از طریق ایمیل برای این حوزه ارسال نمائید.
اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده دامپزشکی


اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه تهران

اطلاعیه در خصوص امکان تحصیل دانشجویان مقاطع کارشناسی و دکتری عمومی دامپزشکی به صورت همزمان در دوره آموزشی کوتاه مدت رشته دوم (کهاد)

بدین وسیله به استحضار کلیه دانشجویان دانشگاه تهران و داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۶ علاقه‌‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی این دانشگاه می‌رساند، از سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ طی دوره کوتاه مدت آموزشی در رشته دوم (کهاد) همزمان با تحصیل در رشته تحصیلی در این دانشگاه امکان پذیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه استفاده از این آیین‌نامه به «آیین‌نامه ایجاد و اجرای دوره کهاد دانشگاه تهران» مراجعه نمائید.تصاویری از " شهر دخت " مکان استراحت دانشجویی

ناحيه 2 منطقه 6 شهرداري تهران مكانهايي را جهت استراحت و آرامش روحي دانشجويان عزيز  به عنوان  " شهر دخت " در نظر گرفته است.اطلاعیه اداره آموزش در خصوص احکام قطعی اخراج و انصراف دانشجو

در خصوص اجراي مقررات براي دانشجويان غيرمجاز به تحصيل و داراي حكم قطعي اخراج آموزشي، انصراف از تحصيل به استحضار مي‌رساند ؛ به علت صدور حكم قطعي براي اين گونه افراد، تقاضاي ادامه تحصيل آنان در كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه قابل بررسي نمي‌باشد. بر اين اساس در صورت تمايل براي ادامه تحصيل مي‌توانند در آزمون‌هاي مربوط شركت نمايند.
خواهشمند است دستور فرمايند در صورت مراجعه به آنان اعلام شود، ضمن تحويل كارت دانشجويي به اداره آموزش، تسويه حساب‌هاي لازم را در اسرع وقت انجام دهند.

اداره كل خدمات آموزشي دانشگاه تهران


جشنواره تبلیغات دانشجویی

جشنواره تبلیغات دانشجویی سومین کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی

مهلت ارسال آثار: تا ۱۵ شهریورماه


کارگاه «طراحی حیوانات»

 ۶ شهریور ۹۶
دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران«ششمین کنگره بین المللی دامپزشکی طیور»

«ششمین کنگره بین المللی دامپزشکی طیور» توسط سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و انجمن دامپزشکی طیور ایران و باهمکاری شرکت همایش پردازان معاصردر روزهای 8 تا 10 اسفند ماه سال 1396 در تهران ، مرکزبین المللی همایش های رازی برگزارمی گردد.

تاریخ های مهم :

مهلت ارسال خلاصه مقالات : اول آذر ماه 1396

اعلام نتایج داوری در سایت کنگره : اول بهمن ماه 1396

مهلت ثبت نام نویسندگان مقالات پذیرفته شده : هفتم بهمن ماه 1396

درج برنامه کنگره در سایت : بیستم بهمن ماه 1396

افتتاحیه کنگره و نمایشگاه : هشتم اسفندماه 1396همایش انجمن علمی بیماری های داخلی دام های بزرگ ایران

اولین همایش بین المللی انجمن علمی بیماری های داخلی دام های بزرگ ایران، با حضور اساتید برجسته بیماری های داخلی دام های بزرگ و شرکت های فعال در این رشته از ۴ لغایت ۶ مهرماه سال جاری در محل هتل المپیک تهران برگزار می گردد. لذا از کلیه متخصصین، رزیدنت های بیماری های داخلی دام های بزرگ "و دانشجویان دامپزشکی" دانشکده های سراسر کشور و نیز کلینیسین های فعال دعوت می گردد مقالات خود را تا پایان تیر‌ماه از طریق آدرس www.isslim.ir و www.isslim-congress.ir ارسال نمایند.حداقل نمره زبان عمومی مقطع دکتری 16 باشد.

عطف به نامه‌هاي شماره ۷۹۰۹۰/۷۸ مورخ ۲۴/‏۰۳/‏۱۳۹۶  و ۵۶۴۲۸/۷۸ مورخ ۲/۳/ ۱۳۹۶ در خصوص اعلام نمره پيشنهادي قابل قبول آزمون زبان عمومي براي دانشجويان مقطع دكتري به استحضار مي‌رساند موضوع در كميته منتخب شوراي آموزشي دانشگاه مورخ ۲۰/‏۰۴/‏۱۳۹۶  مطرح و مقرر گرديد؛ براي كليه رشته‌هاي دانشكده زبان‌ها و ادبيات خارجي و رشته زبان عربي دانشكده ادبيات و علوم انساني و پرديس فارابي در مقطع دكتري،  نمره زبان عمومی حداقل  16 باشد.


برگزاری جلسه شورای عمومی

گزارش تصویری برگزاری جلسه شورای عمومی  در محل سالن شورای استادان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، دوشنبه ۱۹ تیرماه۱۳۹۶

روابط عمومی دانشکده دامپزشکی


اطلاعيه شماره (7) اداره آموزش در خصوص داوطلبان آزمون دکتری

جهت اطلاع آن دسته از داوطلبان محترم دكتري كه موفق به ثبت نام الكترونيكي در سايت اين دانشگاه نگرديده‌اند.
اطلاعيه شماره (۷)
بدينوسيله پيرو مراجعات تعدادي از داوطلبين محترم پذيرش دكتري معرفي شده به دانشگاه تهران براي مرحله دوم آزمون ورود به دانشگاه‌هاي كشور در سال ۱۳۹۶؛ باستحضار مي‌رساند با توجه به شروع فرآيند بررسي مرحله دوم آزمون، امكان پذيرش آن دسته از داوطلبين محترم كه در بازه زماني اعلام شده موفق به ثبت نام نشده‌اند وجود ندارد. چنانچه در اين مرحله ظرفيت كد رشته محل‌هاي دانشگاه تكميل نگردد و دانشگاه تهران متقاضي تكميل ظرفيت باشد، اطلاع رساني از طريق وبگاه دانشگاه بصورت رسمي صورت خواهد پذيرفت.
معاونت آموزشي دانشگاه تهران


گزارش تصویری جلسه گروه دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

گزارش تصویری برگزاری جلسه گروه دامپزشکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در محل سالن شورای استادان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، چهارشنبه 14 تیرماه1396کارگاه آموزشی

«آناتومی کاربردی اعصاب انتهایی اندام‌های حرکتی اسب و روش‌های بی‌حسی تشخیصی»گزارش تصویری ضیافت افطاری دانشجویان غیر ایرانی

گزارش تصویری ضیافت افطاری دانشجویان غیر ایرانی با حضور رییس و معاونان دانشکده
چهارشنبه ۹۶/۰۳/۳۱


گزارش تصویری جلسه انتخاب نماینده هیأت ممیزه دانشکده

درابتدای جلسه از زحمات شایسته دکتر محمدمهدی دهقان در مدت دو دوره تصدی این سمت  توسط دکتر وجگانی،  رییس محترم دانشکده  تشکر و قدردانی به‌عمل آمد. در پایان جلسه دکتر سید مهدی قمصری با کسب 59 رأی از 72 رأی مأخوزه به عنوان نماینده دانشکده در هیأت ممیزه انتخاب شدند.گزارش تصویری سخنرانی دکتر سید محسن فاطمی

سخنرانی دکتر فاطمی فوق دکترای روانشناسی از دانشگاه هاروارد آمریکا با موضوع «شیوه‌ی زندگی ایرانی- اسلامی و اخلاق حرفه‌ای» چهارشنبه ۲۴ خرداماه ۱۳۹۶، تالار حامدی دانشکده دامپزشکی

 


         


اطلاعیه اداره آموزش در خصوص ماده 4 بخشنامه شماره 118

پيرو نامه شماره 67132/پ/122 مورخ 1396/3/10 و نامه هاي مربوط به ارسال آيين نامه هاي آموزشي مربوط به مقاطع كارشناسي ارشد ( سال هاي 1392 و 1394 ) و دكتري تخصصي ( سال هاي 1392 و 1395 ) به استحضار مي رساند ؛ موضوع ماده 4 بخشنامه شماره 118 ( تصوير پيوست مربوط به آيين نامه آموزشي سال 1384 ) اداره كل تحصيلات تكميلي ( وقت ) از نيمسال اول سال تحصيلي 93-1392 به علت ارسال آيين نامه هاي مذكور از درج اعتبار ساقط است . رعايت مدت لازم به شرح ذيل از تصويب موضوع پروپوزال براي مقاطع فوق طبق آخرين بخشنامه ارسالي ( تاكيد به مقررات ) الزامي است .
1- پايان نامه كارشناسي ارشد حداقل 180 روز از زمان تصويب پروپوزال

2 - رساله دکتری تخصصی حداقل 365 روز از زمان تصویب پروپوزال


تمدید مهلت ثبت نام پذیرش مقطع دکتری تخصصی با سهمیه استعداد درخشان

پيرو بخشنامه‌هاي قبلي در خصوص پذيرش دانشجو در مقطع دكتري تخصصي با استفاده از سهميه استعدادهاي درخشان به استحضارمي‌رساند، با عنايت به درخواست‌هاي مكرر متقاضيان سهميه مذكور و مساعدت با افرادي كه بنا به دلايلي موفق به ثبت نام نگرديده‌اند، بازه ثبت نام متقاضيان ادامه تحصيل در مقطع دكتري از طريق سهميه مذكور تا ساعت ۲۴ روز پنج شنبه مورخ ۲۵/‏۰۳/‏۹۶  تمديد گرديد.


گزارش تصویری ضیافت افطاری اساتید و کارکنان دانشکده دامپزشکی

ضیافت افطاری دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در آستانه میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) در روز چهارشنبه ۹۶/۰۳/۱۷ در محل سالن غذاخوری دانشکده برگزار گردید.

روابط عمومی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهراناطلاعیه شماره 4 آزمون دکتری تخصصی

پيرو اطلاعيه شماره 3 آزمون دكتري تخصصي سال 1396 در خصوص ثبت نام معرفي شدگان آزمون دكتري  ، به استحضار مي رساند تاريخ ثبت نام 13/3/96 لغايت 25/3/96 مي باشد .    شايان ذكر است كليه داوطلبان در تاريخ مقرر موظف به انجام ثبت نام الكترونيكي در سايت مذكور بوده و مي بايست با در دست داشتن تائيديه ثبت نام الكترونيكي براي انجام مصاحبه به پرديس / دانشكده مربوط مراجعه نمايد. در غير اينصورت از انجام مصاحبه محروم خواهندشد. 


برنامه زمان بندی مرحله دوم آزمون دکترای تخصصی سال 1396

برای دانلود فایل برنامه کلیک نمایید.اطلاعيه شماره (۳) ثبت نام معرفي شدگان آزمون دكتري تخصصی

اطلاعيه شماره (۳) ثبت نام معرفي شدگان آزمون دكتري سال تحصيلي ۹۷-۱۳۹۶ دانشگاه تهران
پيرو اطلاعيه شماره (۲) بدينوسيله به اطلاع آن دسته از داوطلبين دوره دكتري تخصصي Ph.D سال ۱۳۹۶ كه جهت مرحله دوم از طريق سازمان سنجش آموزش كشور به دانشگاه تهران معرفي شده‌اند مي‌رساند:
از روز شنبه مورخ ۱۳/‏۰۳/‏۱۳۹۶    لغايت سه شنبه مورخ ۰۵/‏۰۴/‏۱۳۹۶  ثبت نام مرحله دوم ارزيابي از طريق سامانه جامع آموزش دانشگاه به آدرس ems.ut.ac.ir صورت مي‌پذيرد. داوطلبين محترم براي كسب اطلاعات تكميلي مي توانند به وبگاه معاونت آموزشي دانشگاه تهران (Academics.ut.ac.ir) مراجعه نمايند.
شايان ذكر است كليه داوطلبان در تاريخ مقرر موظف به انجام ثبت نام الكترونيكي در سايت مذكور بوده و مي بايست با در دست داشتن تائيديه ثبت نام الكترونيكي براي انجام مصاحبه به پرديس / دانشكده مربوط مراجعه نمايد. در غير اينصورت از انجام مصاحبه محروم خواهندشد.  
معاونت آموزشي دانشگاه تهران


راه اندازی سایت موزه انگل شناسی دانشکده دامپزشکی

سایت موزه انگل شناسی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران با آدرس اینترنتی  www.inpm.ut.ac.ir راه اندازی شد. از علاقه مندان دعوت به عمل می آید تا برای مشاهده محتویات این سایت و آشنایی بیشتر با موزه انگل شناسی به آدرس فوق مراجعه نمایند.


اطلاعیه شماره 1 در خصوص مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی

به اطلاع داوطلبان دوره های دکتری تخصصی/PhD دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران می رساند که مرحله دوم آزمون ورودی شامل ارزیابی تخصصی و مصاحبه در روزهای ۱۰، ۱۱ و ۱۲ تیر ماه ۱۳۹۶ در محل دانشکده دامپزشکی واقع در تهران، خیابان آزادی، نبش خیابان دکتر محمد قریب برگزار می شود. اطلاعات تکمیلی در خصوص روز و ساعت آزمون برای هر رشته تحصیلی متعاقبا اعلام می شود.


اطلاعیه کارگاه آموزشی آشنایی با پایگاه های اطلاعاتیاعلام ظرفیت سهمیه فرصت کوتاه مدت مطالعاتی خارج از کشور

پيرو نامه شماره ۳۴۰۷۴/‏۳/‏۱۲۲  مورخ ۱۳/‏۰۲/‏۹۶  در خصوص اعلام ظرفيت سهميه فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي خارج از كشور در سال ۹۶؛ به استحضار مي‌رساند بنا بر درخواست و پيگيري اين معاونت؛ سازمان امور دانشجويان بنابر نظر موافق معاونت محترم آموزشي وزارت علوم تحقيقات و فناوري با تخصيص بودجه و افزايش سهميه دانشگاه به ۲۵۰ نفر موافقت نموده است. سهميه فوق براي دانشجويان ورودي ۹۳ و ۹۴ دكتري تخصصي شاغل به تحصيل لحاظ گرديده است. خواهشمند است از معرفي دانشجويان سنوات بالاتر جدا جلوگيري به عمل آيد. ضمناً دستور فرمايند با مد نظر قرار دادن شيوه نامه اجرايي مربوطه طبق فرايند ارسالي نسبت به معرفي و ارسال مدارك دانشجويان واجد شرايط شاغل به تحصيل در دوره دكتري تخصصي در قالب ظرفيت اعلامي باقيد سهميه سال ۹۶ اقدام لازم به عمل آيد. (با ثبت در شيت دوم فايل اكسل ارسالي) ارسال مدارك متقاضيان خارج از ظرفيت بدون هماهنگي با اين معاونت ميسر نخواهد بود. بديهي است سهميه‌هاي هر پرديس / ‏  دانشكده مطابق جدول پيوست مي‌باشد و افزايش سهميه با توجه به دانشجويان شاغل به تحصيل لحاظ گرديده است. شرايط جديد ضامنين و جدول ميزان مقرري دريافتي بر اساس كشورهاي مورد تقاضا به پيوست مي‌باشد.

-لازم است همزمان با تكميل مدارك و ارسال آن از سوي پرديس / ‏  دانشكده‌ها؛ كليه متقاضيان از طريق سامانه ثبت درخواست اداره كل بورس و اعزام دانشجويان خارج به آدرس: http//:Portal.Saorj.ir نسبت به ثبت درخواست؛ بارگذاري مدارك و مستندات و اخذ كد پيگيري اقدام نمايند. بديهي است در صورت عدم ثبت درخواست در سامانه فوق؛ ارسال درخواست از سوي اين معاونت امكانپذير نخواهد بود. آدرس فوق به انضمام راهنماي ارسالي در وبگاه پرديس / ‏  دانشكده‌ها قرار گيرد. و نامه‌هاي ارسالي مطابق پيش نويس ضميمه ارسال گردد.


تمدید شدن بازه زمانی ارزشیابی اساتید

احتراماً، پيرو نامه شماره ۵۳۳۱۴۴۰ مورخ ۰۲/‏۰۲/‏۹۶  در خصوص زمان تعيين شده براي ارزشيابي الكترونيكي اعضاي محترم هيات علمي آن پرديس / دانشكده / موسسه / مركز، در نيمسال دوم سال تحصيلي ۹۶-۹۵، به استحضار ميرساند بازه زماني مذكور از روز شنبه مورخ ۰۶/‏۰۳/‏۹۶  لغايت روز جمعه مورخ ۱۲/‏۰۳/‏۹۶  تمديد شده است. خواهشمنداست دستور فرمايند اطلاع رساني مناسب جهت انجام ارزشيابي الكترونيكي توسط دانشجويان صورت پذيرد.                                                                                                                    


جلسه مشترک دانشکده دامپزشکی و مس سرچشمه کرمان

جلسه مشترک مس سرچشمه کرمان و دانشکده دامپزشکی درخصوص معضل زیست محیطی در تاریخ ۹۶/۰۲/۱۷ برگزار گردید.
در این جلسه که با حضور مدیران مجموعه  مس سرچشمه کرمان در خصوص بررسی معضل زیست محیطی بوجود آمده به طبع فعالیت کارخانه مس خاتون آباد برای جمعیت دامی منطقه تشکیل گردید، تا با بررسی این معضل و ابعاد آن بتوان بطور علمی و دقیق این مساله را در ابتدا روشن و شفاف نمود ودر مرحله ای بعدی به ارائه راهکارهای کاربردی و موثر برای منطقه اقدام نمود.
در ادامه در این جلسه که حدود ۲ ساعت به طول انجامید در این مدت در مورد مساله بوجود آمده گزارش های مختلف مورد استماع حاضرین قرار گرفت.
درپایان مقرر گردید همکاری های فی مابین برای حل این معضل در قالب قرارداد رسمی تداوم یابد.
حاضرین جلسه: مس سرچشمه.آقایان دکتر شعبانی،دکتر صباغ کرمانی و مهندس شریفی.
دانشکده دامپزشکی:آقایان دکتر شریفی،دکتر صمد لطف اله زاده،دکتر افشین رئوفی،دکتر داریوش شیرانی،دکترتقی زهرایی،دکترمحمدکاظم کوهی و مهندس حمید رضا یزدانیار.سمینار آموزشی آشنایی با پایگاه های اطلاعاتیگزارش تصویری از برگزاری آزمون جامع

گزارش تصویری از برگزاری آزمون جامع دکترای تخصصی و PhD در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران.
چهارشنبه (۹۶/۰۲/۲۷)تازه های کتابخانه
اطلاعیه فوری در خصوص سنوات ارفاقی دانشویان مشمول

احتراماً پيرو نامه هاي شماره 115060/پ/122 مورخ 1395/5/5 و شماره 263132/پ/122 مورخ 1395/9/9 و شماره 34410/پ/122 مورخ 1396/2/14 به استحضار مي رساند ؛ بر اساس بخشنامه هاي اداره وظيفه عمومي سنوات ارفاقي دانشجويان مشمول بايد با ذكر دلايل مربوط با فرم هاي تعيين شده به آن اداره اعلام گرديده و پس از تاييد موافقت ، دانشجو از سنوات ارفاقي استفاده كند . بر اين اساس مواردي كه قبلاً  توسط كميسيون بررسي موارد خاص آن پرديس / دانشكده طبق تفويض اختيارات سال 1391 دانشگاه براي نيمسال ششم مقطع كارشناسي ارشد و نيمسال يازدهم مقطع دكتري تخصصي و همچنين تمديد سنوات بيشتر مقاطع فوق و نيمسال هاي ارفاقي مقطع كارشناسي و دكتري عمومي دامپزشكي با تاييد كمسيون بررسي موارد خاص دانشگاه تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي 96-1395 اقدام شده  ، بايد هنگام تحويل نامه اتمام كار ( دانش آموخته / دانشجوي انصرافي / دانشجوي محروم از تحصيل/ تغيير رشته  / انتقال ) نامه گزارش سنوات اضافه دانشجويان نيز براي اداره وظيفه عمومي تهيه و تحويل گردد .

خواهشمند است دستور فرمايند در خصوص تمديد سنوات دانشجويان مشمول موارد ذيل را اقدام نمايند:

الف : دانشجوي مشمول داراي سنوات ارفاقي نيمسال اول و دوم سل تحصيلي 96-1395 و قبل از آن

- پس از اخذ معرفي نامه اتمام كار ( دانش آموختگي / انصراف / اخراج / تغيير رشته / انتقال ) دانشجو براي اخذ نامه ضميمه براي گزارش و مجوز سنوات ارفاقي به اين اداره كل مراجعه نمايد .

ب : دانشجوي مشمول داراي سنوات ارفاقي از نيمسال دوم سال تحصيلي 96-1395 و پس از آن

- موارد تفويض اختيار شده ( نيمسال ششم مقطع كارشناسي ارشد و نيمسال يازدهم مقطع دكتري تخصصي براي ورودي هاي 1394 و قبل از آن ) بعد از تاييد كميسيون بررسي موارد خاص آن پرديس / دانشكده و قبل از ثبت نام دانشجو مراتب بايد در اسرع وقت به اين اداره كل اعلام گردد . پس از آن وضعيت تحصيلي و سوابق دانشجو توسط اين مديريت به اداره وظيفه عمومي با فرمت هاي تعيين شده بايد اعلام شود .

- به هر صورت ادامه تحصيل و شركت در كلاس ها و امتحانات و ادامه هرگونه فعاليت پژوهشي آنان منوط به وصول موافقت نامه اداره وظيفه عمومي خواهد بود .

- در رابطه با تمديد سنوات نيمسال هاي ارفاقي مقطع كارشناسي و دكتري عمومي دامپزشكي و نيمسال هفتم دانشجوي مشمول كارشناسي ارشد و نيمسال دوازدهم و بيشتر دانشجويان مشمول مقطع دكتري تخصصي توسط اين مديريت بر اساس راي كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه اقدام همزمان با اعلام نتيجه آن پرديس / دانشكده صورت مي پذيرد .

مزيد استحضار فرمت هاي تعيين شده در دست اقدام و اجرا از طريق سيستم جامع آموزش مي باشد . پس از وصول نتيجه و تعيين گردش كار اقدام ، مراتب متعاقباً اعلام خواهد شد .


قابل توجه دانشجویان واجد شرایط ( اطلاعیه بورس تحصیلی روسیه )

احتراماً، عطف به نامه شماره ۳۷۸۰۱/‏۱۷۱  مورخ ۱۷/‏۰۲/‏۹۶  مديركل محترم برنامه ريزي و همكاريهاي بين المللي دانشگاه تهران درخصوص رايزني فرهنگي ايران در روسيه درمورد بورس‌هاي اعطايي، خواهشمند است نسبت به معرفي افراد واجد الشرايط در اسرع وقت به روابط بين الملل دانشكده دستور اقدام مقتضي صادر فرماييد.


کارگاه آموزشی spss مقدماتی

احتراماً به آگاهی می رساند کتابخانه در نظر دارد کارگاه آموزشی اس پی اس اس مقدماتی برگزار نماید.اطلاعیه دانشگاه تهران در خصوص پذیرش دانشجوی مهمان
اطلاعيه نحوه پذيرش دانشجوي دكتري تخصصي ( Ph.D ) سال 97-96

اطلاعيه دانشگاه تهران در خصوص نحوه پذيرش دانشجوي دكتري تخصصي ( Ph.D )

سال تحصيلي ۹۷_-۹۶ (اطلاعيه شماره ۱)

دانشگاه تهران در راستاي تحقق رسالت خود مبني بر گسترش دوره‌هاي تحصيلات تكميلي به ويژه در مقطع دكتري تخصصي براي سال تحصيلي ۹۶-۹۷ از بين متقاضيان چند برابر ظرفيت در آزمون برگزار شده سازمان سنجش آموزش كشور، مطابق جدول پيوست از طريق ارزيابي تخصصي، مصاحبه و بررسي سوابق تحصيلي اقدام به پذيرش دانشجو مي‌نمايد.

جدول مواد و ضرايب آن دسته از رشته / ‏  گرايش هايي كه شامل آزمون كتبي نيز مي‌باشند.

تاريخ احتمالي ارزيابي تخصصي و نظر كميته برگزار كننده مرحله دوم آزمون دكتري تخصصي (Ph.D) از  روز شنبه ۱۰/‏۰۴/‏۹۶  لغايت پنجشنبه ۲۲/‏۰۴/‏۹۶  اعلام مي‌گردد.

- لازم به ذكر است ثبت نام داوطلبين از طريق سامانه جامع آموزش دانشگاه به صورت الكترونيكي صورت مي‌پذيرد. داوطلبين محترم براي كسب اطلاعات تكميلي به وبگاه معاونت آموزشي دانشگاه تهران (Academics.ut.ac.ir) و پرديس / ‏  دانشكده‌هاي مربوط مراجعه نمايند.


اطلاعیه شماره 2 فرصت مطالعاتی کوتاه مدت خارج کشور

پيرو نامه شماره ۱۸۶۶۳/‏۳/‏۱۲۲  مورخ ۰۲/‏۰۲/‏۹۶  اين معاونت و تقاضاي اعلام و افزايش سهميه فرصت كوتاه مدت تحقيقاتي خارج از كشور در سال ۹۶ از سازمان امور دانشجويان وزارت علوم تحقيقات و فناوري؛ به استحضار مي‌رساند با توجه به اعلام آن سازمان؛ در حال حاضر امكان افزايش سهميه دانشگاه تهران از ۱۵۰ نفر به ۲۰۰ نفر وجود ندارد. لذا با عنايت به عملكرد دانشگاه و اعتبارات سازمان امور دانشجويان؛ مطابق سنوات گذشته سهميه دانشگاه بر اساس آمار دانشجويان شاغل به تحصيل (ورودي ۹۳) هر پرديس / ‏  دانشكده و... با تعداد سهميه ۱۵۰ نفر طبق جدول پيوست خواهد بود. خواهشمند است دستور فرمايند با مد نظر قرار دادن شيوه نامه اجرايي مربوطه طبق فرايند ارسالي نسبت به معرفي و ارسال مدارك دانشجويان واجد شرايط شاغل به تحصيل در دوره دكتري تخصصي در قالب ظرفيت اعلامي باقيد سهميه سال ۹۶ اقدام لازم به عمل آيد. ارسال مدارك متقاضيان خارج از ظرفيت بدون هماهنگي با اين معاونت ميسر نخواهد بود. چنانچه تا پايان شهريورماه؛ گروههاي آموزشي نسبت به معرفي متقاضيان اقدام ننمايند؛ سهميه‌ها به متقاضيان ساير پرديس / ‏  دانشكده‌هاي داراي داوطلب؛ تعلق خواهد گرفت.

-لازم است همزمان با تكميل مدارك و ارسال آن از سوي پرديس / ‏  دانشكده‌ها؛ كليه متقاضيان از طريق سامانه ثبت درخواست اداره كل بورس و اعزام دانشجويان خارج به آدرس: http//:Portal.Saorj.ir نسبت به ثبت درخواست؛ بارگذاري مدارك و مستندات و اخذ كد پيگيري اقدام نمايند. بديهي است در صورت عدم ثبت درخواست در سامانه فوق؛ ارسال درخواست از سوي اين معاونت امكانپذير نخواهد بود.اطلاعیه در خصوص سنوات ارفاقی دانشجویان ذکور مشمول خدمت

احتراماً پيرو بخشنامه هاي شماره 25796/پ/122 مورخ 6/2/1396و شماره 115060/پ/122 مورخ 5/5/1395و شماره 263132/پ/122 مورخ 9/9/1395در خصوص سنوات تحصيلي مجاز وسنوات ارفاقي دانشجويان ذكور مشمول خدمت نظام وظيفه كليه مقاطع تحصيلي موضوع جدول سنوات ارفاقي مندرج درنامه شماره 23/8/1/01/1012994 مورخ20/6/1391 مديريت وظيفه عمومي تهران (كه قبلا"ارسال شده)  به پيوست جدول سنوات مجاز و ارفاقي دانشجويان ذكور كليه دوره ها وسهميه هاي عادي-شاهد وايثارگر (در صورت تاييد كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه وتفويض اختيارات) موارد ذيل را  به استحضار مي رساند ؛

1- در بررسي درخواست هاي تمديد سنوات تحصيلي ارفاقي دانشجويان از نيمسال دوم سال تحصيلي 96-1395 طبق آيين نامه هاي آموزشي به همراه وضعيت تحصيلي آنان طبق بخشنامه شماره 23/2/2/126 مورخ5/2/1395سازمان وظيفه عمومي ناجا به دقت  بررسي و رعايت گردد.

2- از ارسال هرگونه درخواست تمديد سنوات بيش از ميزان تعيين شده ، خودداري شود.

3- تقاضاي اين گونه دانشجويان در صورت درخواست استفاده از سنوات ارفاقي از نيمسال دوم سال تحصيلي 96-1395 و پس از آن   با فرمت جديد اقدام و به اداره مذكور ارسال مي گردد .

5-  ثبت نام دانشجو در نيمسال مربوط واستفاده از "سنوات ارفاقي" به شرط وجود مجوز كتبي نظام وظيفه امكان پذير است. در غير اين صورت ثبت نام وي به هيچ وجه مجاز نيست.

6- در صورت عدم تاييد سنوات ،لازم است حكم محروميت از تحصيل براي هريك از آنان بر اساس آيين نامه آموزشي تعريف شده حداكثر تا قبل از پايان حذف و اضافه نيمسال مربوط  صادر و موضوع تسويه حساب و تحويل كارت دانشجويي نيز به ايشان ابلاغ شود .

5-  درخواست سنوات دانشجويان متقاضي مشمول فوق الذكردرچهارچوب مقررات تعريف شده وارسال فرم كميسيون بررسي موارد خاص و مستندات مربوط قبل ازاتمام آخرين نيمسال تحصيلي ( پايان سنوات مجاز) بايد انجام شود . همچنين در قسمت مدارك ضميمه در فرمت اتوماسيون  شماره وتاريخ معافيت تحصيلي معتبردانشجو بايد درج گردد .

6- تمديد سنوات ارفاقي براي كليه دانشجويان مشمول مقاطع مختلف تحصيلي ، به شرط پرداخت هزينه ( براي دوره هاي روزانه ) و شهريه براي دانشجويان دوره هاي روزانه شهريه پرداز ، نوبت دوم و مجازي مي باشد .

تذكرات مهم :

1- براي دانشجويان ورودي سال 1393 كارشناسي سنوات تحصيلي به 8 نيمسال و براي دانشجويان دكتري تخصصي ( Ph.D ) ورودي سال 1395 سنوات تحصيل به 8  نيمسال كاهش يافته است .

2- دانشجوي كارشناسي ارشد روزانه كليه سهميه ها در نيمسال پنجم از پرداخت هزينه معاف است .

3- در خصوص تمديد سنوات دانشجويان شاهد و ايثارگر طبق آيين نامه مربوط رسيدگي مي شود .

4- در خصوص سنوات دوره دكتري تخصصي پيوسته بيوتكنولوژي پرديس علوم موارد ذيل در دست بررسي است:

- اضافه نمودن سقف سنوات از 16 نيمسال به 18 نيمسال در شوراي برنامه ريزي و نظارت آموزشي دانشگاه ( جلسه مورخ 1394/8/24 ) تصويب شده است . براي اجرا و تصويب نهايي به وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري ارسال شده است .

- با توجه به آيين نامه جديد اين رشته مصوب شوراي مذكور در مدت ادامه تحصيل دانشجو  در 3 مرحله(كارشناسي-كارشناسي ارشد-دكتري) جمعاً 6 نيمسال امكان تمديد وافزايش سنوات در نظر گرفته شده است . در حال حاضر كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه طبق آيين نامه كميسيون مركزي اضافه سنوات اين دوره را تا دو نيمسال  تاييد مي نمايد . تمديد بيشتر از دو نيمسال نيز با نظر كميسيون بايد انجام شود.

خواهشمند است دستور فرمايند مراتب فوق به استحضار روسا ي محترم دانشكده ها  (در پرديس ها) ،مديران محترم گروههاي آموزشي (در دانشكده هاي مستقل وپرديس هاي داراي گروه آموزشي )، كليه اساتيد محترم (به ويژه اساتيدي كه راهنمايي پايان نامه هاي كارشناسي رشته هاي پرديس هنرهاي زيبا، كارشناسي ارشد و رساله دكتري تخصصي را متقبل مي شوند )وهمچنين روسا ي محترم/مديران محترم و كليه كاركنان محترم اداره آموزش آن پرديس/دانشكده/مركز /موسسه رسانيده شود.گزارش تصویری مراسم بزرگداشت «روز معلم»

این مراسم با حضور هیات رییسه محترم دانشگاه تهران و رییس، معاونان و اعضای محترم هیأت علمی دانشکده دامپزشکی، چهارشنبه 13 اردیبهشت‌ماه، سالن شورای استادان دانشکده برگزار گردید.گزارش تصویری مراسم نکوداشت «روز معلم و تکریم پیشکسوتان»

این مراسم با حضور رییس، معاونان و اعضای محترم هیأت علمی فعال و بازنشسته دانشکده دامپزشکی، چهارشنبه 13 اردیبهشت‌ماه در  تالار دکتر حامدی  دانشکده برگزار گردید.اطلاعیه در خصوص سنوات مجاز تحصیلی و جدول سنوات تحصیلی

احتراماً پيرو نامه شماره 5299185 مورخ 15/1/1395به پيوست جدول سنوات تحصيلي دانشجويان دوره روزانه / نوبت دوم / شهريه پرداز مقاطع مختلف تحصيلي ارسال مي گردد .

موارد ذيل رابه استحضار مي رساند ؛

1- هزينه تمديد سنوات تحصيلي براي دانشجويان دوره روزانه پس از پايان سنوات مجاز دوره تحصيلي (ذكر شده در جدول مربوط )به شرط تاييد كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه و بر اساس تعرفه مصوب مربوط اخذ مي گردد .

2- براي دانشجويان دوره نوبت دوم / شهريه پرداز و مجازي طبق مقررات براي ثبت نام در نيمسال هاي اضافي بايد شهريه مربوط پرداخت گردد .

3- براي دانشجويان شاهد و ايثارگر دوره روزانه تمديد سنوات اضافي در هر مقطع طبق آيين نامه تسهيلات آموزشي وزارتخانه بدون هزينه و با مجوز كميسيون بررسي موارد خاص دانشگاه (به شرط عدم وجود مشكل آموزشي ادامه تحصيل ) انجام مي گردد .

4-موضوع تمديد سنوات نهم و دهم مقطع كارشناسي پيوسته براي دانشجويان ورودي آزمون سراسري سال 1393 و پس از آن و همچنين موضوع تمديد سنوات دهم و يازدهم دوره دكتري تخصصي ( Ph.D ) براي ورودي هاي سال 1395 در جلسه مورخ 15/1/1396شوراي آموزشي دانشگاه مطرح و به شرح ذيل به تصويب رسيد و مقرر گرديد ؛ موضوع براي اخذ مجوز( از هيات امناء محترم دانشگاه)، براي هيات رئيسه محترم دانشگاه ارسال شود .  

الف : مقطع كارشناسي پيوسته دوره روزانه (براي ورودي هاي سال 1393 و پس از آن  ):

- رشته هاي پرديس هنرهاي زيبا ( با توجه به دارا بودن پايان نامه و سرفصل دروس و محدوديت ارايه واحد ها در طول دوره تحصيلي) وبرنامه هايي كه اجراي دوره آنها نه نيمسال تعريف شده است : نيمسال هاي نهم و دهم بدون هزينه تاييد شد.

- كليه رشته ها در ساير پرديس ها و دانشكده ها نيمسال نهم بدون هزينه

نيمسال دهم با اخذ هزينه  

ب : مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته دوره روزانه ( براي ورودي هاي سال 1394 و پس از آن ) :

" طبق روال معمول " براي ساير ورودي ها براي نيمسال پنجم بدون اخذ هزينه - تمديد سنوات ششم با پرداخت هزينه ( طبق تعرفه مربوط در زمان اجرا تاييد سنوات ) خواهد بود.

ج : مقطع دكتري تخصصي (Ph.D  ) دوره روزانه ( براي ورودي هاي سال 1395 و پس از آن ):

- نيمسال دهم بدون اخذ هزينه

-نيمسال يازدهم با پرداخت هزينه

د : براي دانشجويان دوره روزانه /  نوبت دوم / مجازي / شهريه پرداز ( كليه ورودي ها ):

درخواست تمديد سنوات پس از پايان سنوات مجاز و در نيمسال هاي بعدي  بر اساس تعرفه مصوب هيات محترم امناء تعيين و دريافت گردد .  

فایل جدول سنوات مجاز تحصیلی
مراسم روز جهانی دامپزشکی 2017گزارش برگزاری روز دوم و سوم سخنرانی‌های علمی-دانشجویی

سخنرانی‌های علمی-دانشجویی دامپزشکی در دومین روز با برگزاری پانل «انگل‌شناسی و کلینیکال پاتولوژی» آغاز به کار کرد. در این پانل، دکتر زهرا اسداللهی، رزیدنت انگل‌شناسی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، به ایراد سخنرانی کلیدی و دانشجویان مختلف به سخنرانی خود پیرامون موضوعات این پانل پرداختند. پانل دوم این روز، پانل «اقتصاد، بهداشت مواد غذایی و سلامت محیط زیست» بود که با برگزاری ۶ سخنرانی پایان روز دوم را رقم زد.
نخستین پانل از روز سوم تحت عنوان پانل «آناتومی و بافت‌شناسی» با سخنرانی کلیدی دکتر الهه دهقانی تفتی آغاز و با سخنرانی سایر دانشجویان به اتمام رسید. سخنرانی‌های علمی-دانشجویی با برگزاری پانل دوم این روز تحت عنوان پانل «داخلی دام بزرگ، بیوتکنولوژی و تولید مثل» با سخنرانی ۶ تن از دانشجویان، کار خود را به اتمام رساند.
قابل ذکر است تمام پوسترها در طی سه روز برگزاری در معرض دید عموم قرار گرفتند و دانشجویان و اساتید به مطالعه‌ی آن‌ها پرداختند.

در پایان نیز از تمام دانشجویان و علاقه‌مندان دعوت شد تا در روز اختتامیه مورخ ۹ اردیبهشت، همزمان با روز جهانی دامپزشکی، حضور به هم رسانند تا علاوه بر برگزاری مراسم روز جهانی دامپزشکی، اختتام سخنرانی‌ها و تقدیر از مقالات برتر صورت پذیرد.


نمایشگاه کتاب 1396

سی امین نمایشگاه بین المللی تهران از 13 الی 23 اردیبهشت ماه 1396 در شهر آفتاب(ابتدای اتوبان خلیج فارس)  برگزار می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نمایشگاه به آدرس زیر مراجعه فرمایید.

www.tibf.ir


اطلاعیه بازه زمانی ارزشیابی الکترونیکی اساتید محترم

زمان تعيين شده براي ارزشيابي الكترونيكي اعضاي محترم هيأت علمي آن پرديس / دانشكده / مؤسسه / مركز در نيمسال دوم تحصيلي ۹۶-۹۵ از روز شنبه مورخ ۱۶/‏۰۲/‏۹۶  لغايت روز چهارشنبه مورخ ۲۷/‏۰۲/‏۹۶  خواهد بود. خواهشمند است دستور فرمايند اطلاع رساني مناسب جهت انجام ارزشيابي توسط دانشجويان صورت پذيرد.


اطلاعیه در خصوص فرصت مطالعاتی کوتاه مدت خارج از کشور

عطف به نامه شماره ۱۶۵۳۶/‏۳/‏۱۲۲  مورخ ۳۰/‏۰۱/‏۹۶      در خصوص درخواست اعلام سهميه فرصت تحقيقاتي كوتاه مدت خارج از كشور سال ۹۶ اين دانشگاه؛ به استحضار مي‌رساند مدت ارسال مدارك و مستندات متقاضيان اين فرصت با سهميه سال ۹۵ به پايان رسيده است. لذا خواهشمند است دستور فرمايند از ارسال مدارك تا اعلام سهميه سال ۹۶ از سازمان امور دانشجويان وزارت به اين اداره كل خودداري گردد. همچنين با توجه به معرفي سامانه ثبت درخواست اداره كل بورس و اعزام دانشجويان خارج؛ از اين پس كليه دانشجويان دوره دكتري متقاضي بايد از طريق آدرس: Portal.Saorj.ir:/‏/‏http  همزمان با تكميل كاربرگ هاي لازم نسبت به ثبت نام در سامانه فوق اقدام و كد رهگيري دريافت نمايند. مراتب جهت اطلاع رساني در وبگاه پرديس / ‏  دانشكده‌ها و دانشجويان دوره دكتري ارسال مي‌گردد.


گزارش روز نخست برگزاری سخنرانی‌های علمی-دانشجویی

 گزارش برگزاری روز نخست سخنرانی‌های علمی-دانشجویی:
نخستین روز از برگزاری سخنرانی‌های علمی-دانشجویی دامپزشکی با پانل رادیولوژی و جراحی آغاز شد. در این پانل، دکتر سعید فرزاد، رزیدنت جراحی دامپزشکی دانشگاه تهران، به ایراد سخنرانی کلیدی پرداختند. در ادامه نیز دانشجویان دانشکده‌های مختلف پیرامون موضوع این پانل سخنرانی نمودند. همچنین پوسترهای ارائه‌دهندگان نیز در محل مشخص‌شده نصب شدند و شرکت‌کنندگان به مطالعه‌ی آنان پرداختند. در ادامه، پانل آناتومی برگزار شد و در این پانل نیز دانشجویان مختلف به سخنرانی پرداختند و در خلال آن بحث و گفت‌وگو پیرامون آناتومی دامپزشکی به خصوص آناتومی کاربردی صورت گرفت.
سخنرانی‌های علمی-دانشجویی دامپزشکی، عصر سه‌شنبه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ با برگزاری دو پانل «انگل‌شناسی و کلینیکال پاتولوژی» و «اقتصاد، بهداشت مواد غذایی و سلامت محیط زیست» میزبان علاقه‌مندان و دانشجویان دامپزشکی از سراسر کشور می‌باشد.
اطلاعیه در خصوص عدم تمدید سنوات ترم 12 مقطع دکتری تخصصی

پيرو نامه شماره 395296/پ/122 مورخ 23/12/1395 وبخشنامه هاي شماره  شماره ۳۹۶۰۹۳/پ/۱۲۲ مورخ ۰۵/‏۱۰/‏۱۳۹۴  شماره ۱۴۳۳۴/پ/۱۲۲ مورخ ۲۸/‏۰۱/‏۱۳۹۵   وشماره 343381/پ/122 مورخ 17/11/1395به استحضار مي رساند؛ براساس آيين نامه آموزشي وبخشنامه هاي ارسالي، درخواست دانشجويان دوره هاي روزانه / نوبت دوم و ... مقطع دكتري تخصصي برايتمديد سنوات آموزشي ، ارزيابي جامع ، دفاع از پروپوزال رساله خارج از زمان مقرر و همچنين تمديد سنوات نيمسال دوازدهم از نيمسال دوم سال تحصيلي ۹۶-۱۳۹۵ مجاز نمي باشد. لذا از آن همكار محترم ، خواهشمند است ترتيبي اتخاذ نمايند كه "جلسه دفاعيه كليه رساله هاي قابل دفاع "حداكثر تا تاريخ ۳۱/‏۰۶/‏۱۳۹۶  با رعايت كليه ضوابط و مقررات آموزشي مربوطه برگزار شود . همچنين از ارسال درخواست هاي دانشجويان براي ارزيابي جامع و تصويب پروپوزال و رساله خارج از زمان تعيين شده در آيين نامه آموزشي و تمديد سنوات نيمسال دوازدهم جداً خودداري نمايند.  

در ضمن درخواست تمديد سنوات اضافي دانشجويان شاهد و ايثارگر (حداكثر يك نيمسال) حايز شرايط استفاده از آيين نامه جديد تسهيلات آموزشي (مصوب سال ۱۳۹۴ وزارتخانه) با ارسال فرم كميسيون وقبل از اتمام سنوات ارفاقي آنان قابل بررسي خواهد بود. ضمنا" تمديد سنوات ارفاقي دانشجويان بورسيه منوط به تاييد كميسيون بررسي موارد خاص و قبل از ارايه به دانشجوي متقاضي مي باشد.


اطلاعیه در خصوص عدم تمدید سنوات ترم 7 مقطع کارشناسی ارشد

پيرو بخشنامه هاي شماره ۳۹۶۰۹۳/پ/۱۲۲ مورخ ۰۵/‏۱۰/‏۱۳۹۴  شماره ۱۴۳۳۴/پ/۱۲۲ مورخ ۲۸/‏۰۱/‏۱۳۹۵  به استحضار مي رساند؛ براساس آيين نامه آموزشي وبخشنامه هاي ارسالي، درخواست دانشجويان دوره هاي روزانه / نوبت دوم / مجازي و... مقطع كارشناسي ارشد براي تمديد سنوات هفتم از نيمسال دوم سال تحصيلي ۹۶-۱۳۹۵ مجاز نمي باشد. لذا از آن همكار محترم خواهشمندست ترتيبي اتخاذ نمايند كه دفاعيه كليه پايان نامه هاي قابل دفاع حداكثر تا تاريخ ۳۱/‏۰۶/‏۱۳۹۶  با رعايت كليه ضوابط و مقررات آموزشي مربوطه برگزار شود و از ارسال درخواست هاي تمديد سنوات نيمسال هفتم جداً خودداري نمايند.  

در ضمن درخواست تمديد سنوات اضافي دانشجويان شاهد و ايثارگر (حداكثر يك نيمسال) حايز شرايط استفاده از آيين نامه جديد تسهيلات آموزشي (مصوب سال ۱۳۹۴ وزارتخانه) با ارسال فرم كميسيون وقبل از اتمام سنوات ارفاقي آنان قابل بررسي خواهد بود


آخرین آیین نامه PhD وزارت علوم

قابل توجه دانشجویان مقطع PhD ورودی مهر ۱۳۹۵ به بعد
 آخرین آیین نامه PhD وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شیوه نامه اجرایی مواردی از آیین نامه و شیوه نامه آزمون جامع PhD مصوب دانشگاه تهران را مشاهده نمایید:


آیین نامه تخصصی دوره PhD


شيوه نامه اجرايي مواردي از آيين نامه آموزشي جديد مقطع دكتري تخصصي Phd


شیوه نامه ارزیابی جامع دانشجویان دکتری


همایش دانشگاه اخلاق مدار

مرکز توسعه ی آموزش های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار میکند:

۱. محور های نمایش: اخلاق در پژوهش و مالکیت فردی ، تعامل استاد و دانشجو ، نقش آفرینی دانشگاه در تعالی اخلاق جامعه ، دانشگاه ، اخلاق مداری و کارآفرینی ، دانشگاه و مسئولیت پذیری نسبت به جامعه ، اخلاق و فضای مجازی ، اخلاق زیست محیطی

۲. تقویم همایش‌: مهلت ارسال چکیده مقالات ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

تاریخ اعلام نتایج : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

زمان برگزاری : ۹ خرداد ۱۳۹۶

ارسال مقاله از طریق پست الکترونیکی : آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید

اطلاعات بیشتر در وبگاه : http://ecdcenter.ut.ac.ir

نشانی : میدان انقلاب ، کارگر شمالی ، بعد از کوچه رهنما ، کوچه امین آباد ، پلاک ۳

مقالات برتر در کتابچه همایش به چاپ میرسند.


دومین سمپوزیوم بیماری آنفلوانزای طیوراطلاعیه دانشگاه در خصوص سنوات مجاز تحصیلی

برای مشاهده جزییات عکس روی آن کلیک نمایید:تغییر ساعت کاری کتابخانه دانشکده دامپزشکی در بهار 1396

ساعت کاری سالن مطالعه کتابخانه از ۹۶/۱/۲۶ به صورت زیر خواهد بود:

ساعت کاری

روز

20-8

شنبه تا چهارشنبه

12-8

پنج شنبهکارگاه آموزشی آشنایی با پایگاه اطلاعاتی wiley

کتابخانه دانشکده دامپرشکی دانشگاه تهران برگزار میکند:
برگزاری سومین کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی

 کنگره ملی علوم پایه دامپزشکی در تاریخ ۳۰ و ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار میگردد، و به محورهای متعدد مرتبط با علوم پایه دامپزشکی اعم از کالیدشناسی، جنین شناسی، بافت شناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی، سم شناسی، داروشناسی و همچنین محورهایی چون سلولهای بنیادی، کاربرد علوم پایه دامپزشکی در طب انسانی و آموزش علوم پایه دامپزشکی پرداخته میشود.  محور اصلی این کنگره تحت عنوان «علوم پایه کاربردی دامپزشکی» میباشد. علاقه مندان میتوانند تا تاریخ ۲۰ خرداد ماه ۹۶ برای ارسال خلاصه مقالات خود از طریق آدرس ivbsa.ir اقدام نمایند.اطلاعیه آزمون جامع دوره دکتری تخصصی

با سلام و احترام، به اطلاع دانشجویان رشته های دکتری تخصصی/PhD می رساند که آزمون جامع نیمسال دوم ۹۶-۹۵ راس ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ در محل دانشکده برگزار می شود.
یادآوری می شود که بر اساس مقررات جاری آموزشی کلیه دانشجویان ورودی های ۹۳ و قبل موظفند در آزمون جامع ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ شرکت نمایند.
دانشجویان PhD ورودی ۹۴ نیز در صورت اتمام کلیه دروس مرحله آموزشی می توانند در آزمون جامع ۲۷ اردیبهشت ۹۶ شرکت نمایند.
** ارائه گواهی قبولی در آزمون زبان (قابل قبول برای دانشگاه تهران) برای شرکت در آزمون جامع برای ورودی های ۹۳ و بعد الزامی است.


مراسم دید و بازدید نوروزی اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشکده

گزارش تصویری این مراسم که دوشنبه  ۱۴ فرودین ماه  ۱۳۹۶ ، در  نخستین روز آموزشی سال جاری ،  برگزار گردید را مشاهده نمایید:
سلسله کارگاه های آموزشی

انجمن  علمی - دانشجویی مدیریت ، پرورش و بیماری های دام بزرگ برگزار میکند:برگزاری مراسم گرامیداشت استاد فقید دکتر میربابایی

مراسم جشن سالیانه آناتومی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و گرامیداشت استاد فقید دکتر سید کریم  میربابایی پدر کالبدشناسی دامپزشکی ایران در تاریخ 18 اسفند 1395 برگزار شد، این جشن که با حضور جمعی از اساتید، مسئولان و دانشجویان دانشکده برگزار شد.

مراسم جشن سالیانه آناتومی به همت انجمن علمی دانشجویی آناتومی، جنین شناسی و تکنولوژی تولیدمثل دامپزشکی دانشگاه تهران و حمایت دانشکده هرساله اجرا می شود.
تالار بخش آناتومی، به نام استاد فقید آناتومی دامپزشکی دکتر میربابایی نامگذاری شد.
در این مراسم همسر مرحوم استاد دکتر میربابایی حضور داشتند و به بیان خاطراتی از این استاد فرزانه پرداختند. دکتر وجگانی ریییس دانشکده بعد از خوش آمدگویی به حضار از اهمیت بزرگداشت مقام اساتید بازنشسته گفتند. در ادامه مراسم دکتر رادمهر استاد بازنشسته بخش آناتومی و از شاگردان مرحوم استاد دکتر میربابایی در مورد ویژگی‌های اخلاقی ایشان سخنرانی کردند و هدایایی از طرف دانشکده به همسر استاد فقید دکتر میربابایی اهدا شد.


در بخش دوم این مراسم از دانشجویانی که نمرات برتر درس آناتومی را در نیم‌سال گذشته کسب کرده بودند تقدیر به عمل آمد.

خلاصه ی زندگینامه مرحوم استاد دکتر میربابایی: دکتر سید کریم میربابائی در اسفندماه سال 1290 هجری شمسی در روستای «میر» از توابع  طالقان متولد شدند. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران گذرانده و در سال 1311 از میان سه رشتة پیشنهادی، رشته بیطاری (دامپزشکی) را انتخاب کردند و متعاقب آن برای تحصیل به صورت بورسیه عازم کشور فرانسه شدند. پس از یک سال توقف در «لیسه برد» و در سال تحصیلی 1932-1933 وارد دانشکده دامپزشکی آلفور گردیدند و دوره دانشکده را در سال 1937 تمام کرده و پس از  گذراندن دوره «انستیتو اگزوتیک» در سال 1937 با ارایه پایان نامه با موضوع «نقش پوست در انتقال بیماری سیاه زخم»  موفق به دریافت مدرک دکتری دامپزشکی  شدند.
در سال 1319 از طرف اداره کل دامپزشکی وزارت کشاورزی، تدریس تشریح در دانشکده دامپزشکی به ایشان واگذار گردید. پس از این که این دانشکده به دانشگاه تهران انتقال یافت، طبق تصویب شورای دانشگاه، به سمت استاد کرسی کالبد شناسی دانشکده شناخته شدند. دکتر میربابایی به همراه سرهنگ دکتر برافروخته، از دامپزشکان نظامی و ستوان دکتر ملک زاده، از نخستین استادان بخش کالبدشناسی دانشکده دامپزشکی تهران در سال های اولیه تأسیس آن بودند.
از تألیفات ایشان به غیر از پایان نامه دکتری می توان به تألیف 9 جلد کتاب در زمینه کالبدشناسی حیوانات اهلی، برای نخستین بار به زبان فارسی، با عناوین استخوان شناسی اسب، استخوان شناسی مقایسه ای حیوانات اهلی و یک جزوه راجع به سیاه زخم، اشاره کرد. همچنین کنفرانس هایی از ایشان در خصوص ماهیچه شناسی، چشم، گوش، جهازشناسی، دستگاه گردش خون، کالبدشناسی مقایسه ای حیوانات و اعصاب به صورت پلی کپی انتشار یافته است.
ایشان علاوه بر تدریس در سمت استادی، از سال 1324 تا پایان سال 1327، سمت مدیریت مجله دانشکده را به عهده داشتند و پس از آن نیز از سال 1328 تا 1334 بر کرسی معاونت دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تکیه زدند.
از دیگر سمت های ایشان می توان به عضویت در شورای انتشارات دانشگاه تهران در سال های 1330 و 1331 اشاره کرد.
در سال 1331 بنا به دعوت دولت هندوستان، با عده ای از دانشجویان سال چهارم دانشکده برای بازدید از مؤسسات علمی به آن کشور عزیمت کردند.
از مشاغل ایشان قبل از ورود به دانشکده می توان ریاست دامپزشکی گرگان و بجنورد و همچنین بازرسی دامپزشکی های شمال کشور را نام برد.
دکتر میربابایی سرانجام در سال 1348 از دانشکده دامپزشکی تهران بازنشسته شدند و پس از آن در تأسیس دانشکده دامپزشکی شهید چمران اهواز (جندی شاپور) خدمات زیاد و شایان تقدیری را انجام دادند و به مدت 6 سال در آن دانشگاه مشغول به تدریس بودند.
دکتر سید کریم میربابائی سرانجام در سال 1390 و در سن 100 سالگی در شهرستان رامسر از دنیا رفتند و بنا بر وصیت وی در آرامگاه بی بی سکینه کرج به خاک سپرده شدند. روحشان شادبرگزاری کارگاه "روش های مدلسازی تحقیقاتی پوست بر روی موش"

 کارگاه یک روزه "روشهای مدلسازی تحقیقاتی پوست بر روی موش" دوشنبه ۱۶ اسفند ماه ۹۵در تالار حامدی دانشکده دامپزشکی برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور علاقه مندان از دانشگاه های مختلف کشور تشکیل شد، دکتر رستگار مشاور عالی سازمان غذا و دارو و رئیس مرکز تحقیقات فراورده های آرایشی و بهداشتی کشور و اساتیدی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران به عنوان مدرس حضور داشتند.
از اهداف این دسته از کارگاه ها برقراری ارتباط مدرن و صحیح با دانشگاه های علوم پزشکی و تعریف جایگاه رشته دامپزشکی در هر چه بهتر انجام شدن تحقیقات و پژوهش در حوزه های پزشکی و داروسازی است.گزارش تصویری خیریه غذا

چهارمین خیریه غذای دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به همت انجمن اسلامی دانشکده در روز ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ برگزار گردید.
اطلاعیه مهم اداره آموزش در خصوص تغییر در برنامه امتحانی

قابل توجه دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی دانشکده دامپزشکی

با توجه به تغییر در تقویم آموزشی دانشگاهی سال ۹۶-۹۵ برنامه امتحانات نیز به شرح زیر تغییر نموده است:گزارش تصویری از مراسم روز درخت کاری

مراسم روز درخت کاری ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ در دانشکده دامپزشکی  (به یاد شهدای فداکار آتشنشان ساختمان پلاسکو) برگزار گردید.

روابط عمومی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران


 اطلاعیه شماره (2)  دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در خصوص  پلنگ رودسر.

برای مشاهده اطلاعیه  کلیک نمایید.نشست مدیرکل محترم برنامه ریزی پژوهشهای کاربردی دانشگاه تهران با مسئولین موسسات و مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی دانشکده دامپزشکی


به گزارش روابط عمومی دانشکده دامپزشکی روز سه شنبه  سوم اسفند ماه   مدیرکل محترم برنامه ریزی پژوهشهای کاربردی جناب آقای دکتر ستوده به همراه همکاران پژوهشهای کاربردی دانشگاه تهران از موسسات و مراکز تحقیقاتی دانشکده دامپزشکی (آزمایشگاه مرکزی، سم شناسی، انگل شناسی، آبزیان و پژوهشکده زیست پزشکی) بازدید بعمل آوردند. در جلسه ای که پس از بازدید با حضور مسئولین محترم  برگزار گردید مسائل و مشکلات مراکز و نیز دیدگاههای مسولین در خصوص بهره وری و بازدهی هر چه بیشتر مراکز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
اطلاعیه روابط عمومی دانشکده دامپزشکیبرگزاری دومین جلسه سیاستگذاری معاونت پژوهش و فناوری دانشکده

دومین جلسه سیاستگذاری معاونت پژوهش و فناوری دانشکده دامپزشکی در روز یکشنبه 24 بهمن‌ماه با حضور دکتر محمد رحیمیان معاون پژوهشی دانشگاه تهران و همراهان برگزار گردید. در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله  مجید و عرض تبریک فرارسیدن سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی،عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)،یاد و خاطره فداکاری دلاور مردان آتش نشانی در ساختمان پلاسکو و نیز ایثار دلاور مردان انقلاب گرامی داشته شد.
دکتر  داود شریفی معاون پژوهش و فناوری دانشکده ضمن خیر مقدم به میهمانان درخصوص مقام شامخ استاد دکتر تقی تقی پوربازرگانی پیشکسوت برجسته دانشکده صحبتی کوتاه نمودند و پس از آن دکتر ایرج نوروزیان، استاد پیشکسوت و بازنشسته دانشکده و دکتر مهدی وجگانی رییس دانشکده در خصوص صفات برجسته علمی و اخلاقی دکتر بازرگانی نکاتی را بیان کردند.دکتر رحیمیان پس از سخنانی  کوتاهی  از  دکتر بازرگانی تقدیر و قدر دانی کرده و به رسم یادبود لوح و هدیه از طرف جناب آقای دکتر نیلی ریاست محترم دانشگاه تهران تقدیم ایشان نمودند.
در انتهای جلسه اعضای شورای پژوهشی در خصوص برنامه های انجام شده در حوزه پژوهش به بحث و تبادل نظر پرداختند.گزارش تصویری همایش خانه و دانشگاه

گزارش تصویری از برگزاری همایش خانه و دانشگاه با حضور رییس و معاونت دانشجویی- فرهنگی دانشکده و جمعی از خانواده های دانشجویان در تالار رستگارکارگاه های آموزشی نهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین

جهت ثبت نام در کارگاه ها (عملی و تئوری)  و نهمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین و دومین کنگره ملی علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان به سایت زیر مراجعه نمایید
www.isaclcongress.irتمدید مهلت ثبت نام آموزشی نیمسال دوم تحصیلی 96-95

اطلاعیه مهم آموزش دانشگاه در خصوص تمدید بازه ثبت نام
باسلام، به اطلاع کلیه دانشجویان دانشگاه تهران می رساند که بازه ثبت نام و انتخاب واحد برای نیمسال دوم ۹۶-۹۵ مجددا از تاریخ ۱۰ بهمن ۹۵ الی ۱۲ بهمن ۹۵ فعال شده است. تمدید بازه به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده دامپزشکی


کتابخانه دانشکده دامپزشکی برگزار میکند.

"  کارگاه Researcher ID  روز سه شنبه مورخ ۱۲ بهمن ماه (ویژه اعضا هیات علمی و دانشجویان تخصصی)" به همت کتابخانه دانشکده دامپزشکی برگزار میگردد.

برگزاری کنگره آزمایشگاه و بالین

قابل توجه علاقه مندان به فعالیت های آزمایشگاهی:

 نهمین کنگره بین المللی  آزمایشگاه و بالین به همت  جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران  در روز های سوم  الی ششم اسفند ماه در مرکز همایشگاه های بین المللی بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار می گردد.  برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی  www.isaclcongress.ir  مراجعه فرمایید.
گزارش جلسه شورای هم اندیشی دانشجویان بین المللی

جلسه شورای هم اندیشی دانشجویان بین اللمللی در روز سه شنبه مورخ ۲۸ دی ماه در سالن شورای دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران باحضور آقای دکتر افشین آخوندزاده مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی معاونت بین اللمل دانشگاه ، خانم دکتر شیوا کیوان پناه معاون اداره کل دانشجویان بین الملل، دوتن از کارشناسان بین الملل دانشگاه و جمعی از معاونین، مدیران گروه ها و روسای بخشهای دانشکده دامپزشکی برگزار گردید. دراین نشست درخصوص آئین نامه جدید دانشجویان بین المللی و مشکلات مختلف آموزشی و پژوهشی بحث و تبادل نظر شد.


روابط عمومی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران


زمان تشکیل جلسات دفاع از پایان نامه در نیمسال دوم تحصیلی 95-96

به استحضار مي رساند، برگزاري و تشكيل جلسه دفاعيه پايان نامه دانشجويان دوره كارشناسي ارشد و دفاعيه رساله دانشجويان دوره دكتري تخصصي ( Ph.D ) طبق تقويم مربوط و تاريخ  آخرين مهلت دفاع براي نيمسال اول سال تحصيلي ۹۶-۱۳۹۵ تا تاريخ ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ و  براي نيمسال دوم سال تحصيلي  ۹۶-۱۳۹۵ تا تاريخ ۱۳۹۶/۶/۳۱ تعيين شده است. براين اساس با توجه به شروع نيمسال تحصيلي قبل از زمانهاي فوق نيمسال تحصيلي جديد نبايد ايجاد شود.


دوره های فشرده مهارت افزایی زبان انگلیسی

همانطور كه مستحضريد براساس بخشنامه شماره 320797 مورخ 23/11/92 كليه دانشجويان مقطع دكتري ملزم به ارائه گواهي نمره زبان عمومي مورد پذيرش دانشگاه تهران مي باشند اين موضوع براي دانشجويان ورودي سال 1395 و 1394 در هنگام ثبت نام ابلاغ شده وشرط ورود به مرحله پژوهشي(دفاع از پروپزال و يا اخذ امتحان جامع) براي ورودي هاي سال هاي ماقبل قبولي در آزمون زبان عمومي لحاظ گرديده است. دانشكده زبانها وادبيات خارجي به عنوان تنها مرجع تخصصي آموزش زبانهاي خارجي در سطح دانشگاه تهران جهت ارتقاء سطح دانش زباني دانشجويان كارشناسي ارشد ، كسب مهارت جهت پاسخگويي سئوالات آزمون سراسري دكتري 96 و همچنين موفقيت در آزمون هاي زبان عمومي ، دوره هاي مهارت افزايي آزمون هاي زبان انگليسي را با بهره گيري ازبهترين مدرسان طراز اول آموزش زبان در ايران و برنامه ريزي ارائه دوره هاي فشرده آغاز نموده است.ضمناً جهت افزايش انگيزه ومساعدت به دانشجويان مستعد وكوشاي آن پرديس/دانشكده اعتباري بالغ بر50.000.000 ريال در قالب بن نقدي ثبت نام حضورتان تقديم مي گردد كه با صلاحديد آن مقام محترم نسبت به توزيع آن در گستره دانشجويي آن پرديس / دانشكده اقدام فرمايند


بازدید ریاست دانشکده وتعدادی از اساتید از دامشهر قم

 ریاست  دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران «دکتر‌‌‌‌‌‌ مهدی وجگانی» به همراه اساتید دانشکده ، دکتر باهنر از بخش اپیدمیولوژی، دکتر لطف الله زاده از بخش بیماری های داخلی دام بزرگ و دکتر گروسی از بخش مامایی و بیماری های تولید مثل ، طی بازدیدی از میدان دام و کاروانسراهای دامشهر قم با مدیرکل دامپزشکی این استان نیز ملاقاتی را به عمل آوردند.

در این جلسه مدیرکل دامپزشکی استان توضیحات لازم را درخصوص مشخصات جغرافیایی این منطقه، مباحث حضور قرنطینه شبانه روزی و سیستم ثبت رایانه ای ورود و خروج دام، حضور مسئول فنی و تاسیس مراکز درمانی و داروخانه های دامپزشکی ارائه و به سوالات طرح شده پاسخ های لازم را ارائه نمود.

شایان ذکر است رئیس دانشکده دامپزشکی تهران و هیئت همراه با حضور در اداره کل دامپزشکی در جمع مدیران این اداره کل حضور و با تشکر از مساعدت مدیرکل دامپزشکی استان، طی سخنانی آمادگی این دانشکده درعملیاتی شدن همکاریها در زمینه های مختلف از جمله تحقیقاتی، کارگاههای آموزشی، کارآفرینی در جهت استفاده بیش از پیش از پتانسیل ها و ظرفیت ها بخصوص در جهت حل مشکلات صنعت و افزایش تجربیات اعلام کردند.

دکتر رفیعی مدیرکل دامپزشکی استان ضمن تشکر از حضور رئیس دانشکده دامپزشکی و همراهان، با استقبال از پیشنهادات ارائه شده ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد همکاری های بیشتر در زمینه های مختلف دامپزشکی باشیم.