English ارتباط با ما گالری تصاویر ساختار سازمانی درباره دانشکده پیام رئیس دانشکده
به اطلاع کلیه ی دانشجویان و اساتید محترم میرساند، از این پس اطلاعیه های دفاع از پایان نامه ها در بخش مربوط به پایان نامه در منوی سمت راست وبسایت قابل دسترسی می باشد.
Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/vetmed.ut.ac.ir/httpdocs/modules/mod_stats/helper.php on line 106 مشاهده بازدیدهای مطالب و محتوا : 304718
ما 22 مهمان آنلاین داریم

آمار
گزارش اولين كارگاه عملي مديريت پروژه (PMIGLOO)

اولين كارگاه عملي مديريت پروژه (PMIGLOO) با شركت اساتيد و دانشجويان دانشكده دامپزشكي در يك دوره (یک و نيم روزه ) تاريخ ۳۱ ارديبهشت و ۱خرداد ماه سال جاري برگزار شد. در اين كارگاه يك دوره آموزش براي ارتقاء مهارتهاي مديريتي جهت برنامه ريزي درست و دقيق، تجزيه كارهاي پروژه، شناسايي محدوديت در كارها، كارگروهي، تصميم گيري سريع و موثر، مديريت ريسك، كنترل كيفيت و چگونگي ساخت خانه اسكيمو و ... توسط شركت راهبران سيستم رستاك به عنوان مجري كارگاه آموزشي و با همكاري و پشتيباني معاونت پژوهشي دانشگاه و مديريت دانشكده اجرا و برگزار گردید.


مراسم تقدیر از زحمات مسئول دفتر ریاست دانشکده

در روز سه شنبه ۹۴/۳/۲۶ در سالن شورا مراسمی به منظور تجلیل از زحمات سرکار حاجیه خانم "عفت غفور رشیدی" مسئول دفتر حوزه ریاست دانشکده دامپزشکی صورت گرفت . در این مراسم که با حضور چشمگیری از  اعضاء محترم هیئت علمی و کارکنان دانشکده گزار شد .  ضمن تشکر از خدمات ارزنده ایشان رئیس دانشکده جناب آقای دکتر وجگانی در خصوص خصوصیات بارز ایشان از جمله گشاده رویی ، مسئولیت پذیری بیاناتی را فرمودند. در این مراسم هدایا و لوح تقدیرهائی از سوی معاونت پژوهشی دانشکده ، معاونت دانشجویی دانشکده ، بیمارستان دامهای کوچک ، موسسه تحقیقاتی امین آباد ،مرکز تحقیقات سم شناسی و مسمومیت های دامی ، پژوهشکده طب تجربی ، گروه بهداشت و بیماریهای آبزیان ، گروه بهداشت مواد غذایی و ... به ایشان تقدیم گردید و در انتها نیز هدیه ای از سوی همکاران دانشکده به ایشان تقدیم شد . با آرزوی شادکامی و سلامتی برای ایشان متن لوح تقدیر اهداء شده از سوی ریاست دانشکده بشرح ذیل میباشد :سمینار «مدیریت بروسلوز دامی در کشور، چالش‌ها و راهکارها»

سمینار «مدیریت بروسلوز دامی در کشور،چالش‌ها و راهکارها»؛

  ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

 دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران

سمینار مدیریت بروسلوز دامی در کشور با موضوع چالش ها و راهکارها در روز چهارشنبه بیست و یکم خرداد ماه در تالار دکتر رستگار دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش معاونت امور فرهنگی دانشکده ، در این نشست یکروزه جمعی از مسئولین اجرایی، نمایندگان مجلس، متخصصان و کارشناسان حوزه های مرتبط با بیماری بروسلوز دامی حضور یافته و برخی از آنها پیرامون موضوعات مطروحه سخنرانی نمودند.

بررسی چالشها و راهکارهای پیشگیری و مقابله با این بیماری مشترک انسان و دام از محورهای اصلی این سمینار بود.

این همایش یکروزه با همکاری سازمان دامپزشکی کشور، موسسه رازی و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار گردید.

  در این مراسم نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ،  عبدالرحمان رستمیان، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ، محمدمهدی برومند ، رییس سازمان دامپزشکی ، دکتر خلج  و سایر مدیران کل استانی حضور داشتند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در این سمینار گفت: حمایت از منابع دامی و پروتئینی سالم داخلی برای کاهش واردات و جلوگیری از قاچاق دامی می تواند از راه های پیشگیری از بیماری های مشترک انسان و دام باشد.
عبدالرحمان رستمیان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه همایش مدیریت بروسلوز دامی در کشور افزود: امسال که بنا به شعار سازمان بهداشت جهانی سال امنیت و ایمنی غذایی نام گرفته است باید برای داشتن غذای سالم و پیشگیری از بیماری هایی که سلامت جامعه را به خطر می اندازد شاخص‌هایمان را ارتقا دهیم.
وی تاکید کرد: یکی از این راه ها تقویت تولید داخل برای کاهش واردات است.
رستمیان افزود: ثبت 20 هزار مورد تب مالت انسانی به علت کمبود واکسن در سال های گذشته نباید سبب می شد این بیماری عفونی تا این اندازه افزایش یابد چرا که می توانستیم از طریق راه های مختلف از این بیماری پیشگیری کنیم.
وی همچنین با اشاره به برخی خبرها که باعث افزایش استفاده مردم از شیر غیرپاستوریزه شده است گفت: شیر غیرپاستوریزه از جمله مواردی است که می تواند تب مالت را افزایش دهد لذا آموزش و اطلاع رسانی درست به مردم می تواند یکی از راه های پیشگیری از این بیماری باشد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور نیز با اشاره به اینکه بروسلوز مشکل تنها کشور ایران نیست افزود: در کشورهای خاورمیانه، خاور نزدیک و شمال آفریقا این بیماری در حد بالا گزارش شده است.
  دکتر خلج گفت: علاوه بر ایران در ترکیه نیز افزایش تب مالت انسانی گزارش شده است ضمن اینکه در عراق و افغانستان که تحت تهاجم غرب بودند و برنامه های عملیاتی نداشتند وضعیت مشخصی گزارش نشده است و کشور پاکستان نیز هیچ برنامه مشخصی برای کنترل این بیماری نداشته است؛ بنابراین ایران در یک منطقه پرخطر قراردارد.
وی ادامه داد: من هیچ گله ای از دوره های قبلی سیاست سازمان دامپزشکی ندارم، در مقطعی به علت های مختلف از جمله کمبود اعتبارات و نبود کافی واکسیناسیون، پارسال افزایش تب مالت انسانی را شاهد بوده ایم که من قول می دهم به شرط امکان تامین واکسن کافی و با کیفیت این روند کاهش یابد که نتیجه این موضوع تا سه سال آینده مشخص خواهد شد.
رئیس اداره بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت نیز با اشاره به اینکه فرآورده های لبنی غیرپاستوریزه از عوامل انتقال بیماری های مشترک بین حیوان و انسان هستند گفت: باید نظارت بر تولید افزایش یابد و محصولات لبنی پاستوریزه در اختیار مردم قرار گیرد و مردم نیز با اطلاع کافی از مضرات شیر غیرپاستوریزه از مصرف آن خودداری کنند.
دکتر محمدرضا شیرزادی افزود: مصرف مواد لبنی غیرپاستوریزه می تواند علاوه بر تب مالت باعث سل گاوی و تب کیو نیز شود.
وی ادامه داد: در روستاها کسانی که مجبور به استفاده از شیر غیرپاستوریزه هستند باید حداقل 5 دقیقه در حالت جوش شیر را نگه دارند و پس از آن مصرف کنند.
شیرزادی درباره علایم و عوارض تب مالت گفت: این بیماری در عرض دو تا سه هفته با بالارفتن تب، لرز و کوفتگی همچون علایم آنفولانزا بروز می کند و در ادامه بی اشتهایی همراه با اختلالات روانی و کاهش وزن گریبانگیر بیمار می شود و از عوارض آن می توان به آبسه های ستون مهره ها، دریچه قلبی و کبد و ورم مغز اشاره کرد.
رئیس اداره بیماری های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت افزود: مردم تا جایی که امکان دارد به ویژه از مصرف شیر و پنیر غیرپاستوریزه خودداری کنند و اگر کسی دچار این بیماری شد بداند درمان آن حداقل سه ماه با چند نوع داروی همزمان امکانپذیر است.


سخنگوی کمیسیون تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه بیشتر کارهای سلامت در بخش درمان انجام می شود درحالیکه باید روی پیشگیری کار شود لذا باید بخشی از اعتبارات حوزه سلامت وزارت بهداشت برای پیشگیری از بیماری ها در حوزه موادغذایی در اختیار سازمان دامپزشکی قرار گیرد.
محمد مهدی برومندی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه همایش مدیریت بروسلوز دامی در کشور افزود: سال ۸۸، ۱۲هزار مبتلا به تب مالت (بروسلوز) انسانی ثبت شده درحالیکه در سال  ۹۳ بیست هزار مورد به ثبت رسیده است و این یعنی افزایش ۷۰ درصدی.
وی گفت: نگاه به بهداشت و سلامت در کشور باید کلان باشد؛ مشکل امروز این است که به علت عدم هماهنگی بین بخشی دستگاه ها،نگاه ما دفاع سازمانی می شود درحالیکه باید از تولید تا مصرف موادغذایی را به صورت زنجیره در ارگان های مختلف دنبال کنیم.
برومندی تاکید کرد: امروز بیشتر کارهای سلامت در بخش درمان متمرکز شده است درحالیکه پیشگیری اولویت دارد.
وی با بیان اینکه بخشی از بودجه های سلامت کشور را باید به دامپزشکی که در خط اول مقابله و پیشگیری از بیماری های مشترک دام و انسان قراردارد اختصاص دهیم گفت: پیشنهاد ما تشکیل کمیسیونی مشترک بین کمیسیون های کشاورزی و بهداشت مجلس است تا با برنامه ریزی بهتر در بودجه سال آینده و اعتبارات در یک کار کارشناسی قوی برای ارتقای سلامت جامعه برنامه ریزی شود.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی افزود: مبارزه با بروسلوز در همه مناطق دنیا بسیار پیچیده و دشوار است و در ایران نیز به علت قرارگرفتن در منطقه ای که کشورهای اطراف آن قدرت کافی برای کنترل بیماری ها را ندارند پیچیده تر می شود و ما شاهد قاچاق دام نیز هستیم.
وی گفت: همچنین به علت تحریم و محدودیت ورود واکسن های خارجی و محدودیت منابع مالی و کمبود در بخش مشکلات بیمه‌ای برای دامداران، در سال های ۸۸تا ۹۰ کمبود واکسن و ناکافی بودن پوشش واکسن برای دام ها به وجود آمد و این موضوع افزایش تب مالت امروز را رقم زده است.
برومندی افزود: این درحالیست که با افزایش چهار درصدی پوشش واکسن در سال ۹۳ به نسبت سال های پیش کار واکسیناسیون شتاب گرفته است و در سال های آینده شاهد کاهش تب مالت انسانی در کشور خواهیم بود.


دکتر علیرضا باهنر استاد اپیدمیولوژی دانشگاه تهران و دبیر سمینار در خصوص این برنامه و محورهای آن تصریح کرد: سمینار یک روزه مدیریت بروسلوز با همکاری سازمان دامپزشکی و انستیتو رازی برگزار شد. طی این سمینار شاهد حضور مثبت نمایندگان و مدیران این عرصه بودیم که منجر به اعلام آمادگی آنها برای پیگیری و توجه بیشتر به بیماری تب مالت می‌شود.

 وی در ادامه افزود: برنامه این سمینار در دو بخش سخنان نمایندگان مدیران و بخش بعدی سخنرانی حول محورهای اپیدمیولوژی بیماری، تولید واکسن‌های موثر در تب مالت، مسائل اجرایی و راههای تشخیص بیماری انجام شد.همچنین بخشی به عنوان میز گرد طراحی شده تا مدیران و اساتید به بیان نقطه نظرات بپردازند.

 دکتر باهنر گفت: با توجه به روند پیشرفت چشمگیر کشور در بسیاری از حوزه‌های علوم پزشکی بهتر است درباره این بیماری‌ هم توجه ویژه‌ای شود چرا که راههای انتقال این بیماری شناخته شده است و می‌توان با استفاده از برنامه ریزی و حمایت‌های لازم متولیان به نتایج مثبت دست یافت.هم اکنون آمار بیماری در کشور رو به  افزایش است میزان مبتلایان به تب مالت در سال  گذشته ۲۱ هزار نفر برآورد شده است در حالی که این آمار در ۴ سال گذشته ۱۱ هزار نفر بوده است.

 وی در پایان افزود: امید است این سمینار روندی را دنبال کند که میزان ابتلا در جامعه کاهش یابد تا هزینه‌های درمانی بالای این بیماری کاهش یابد چراکه بیشترین گروه سنی مبتلا بین سنین  ۲۰تا ۴۱ سال قرار دارند یعنی جمعیت مولد کشور که بیماری ‌انان منجر  به اختلال در کارایی خواهد شد.مراسم سالگرد درگذشت استاد فرزانه دکتر هوشنگ خاوری
بسیج دانشکده دامپزشکی برگزار میکند.

به مناسبت اعیاد مبارک شعبانیه و سالروز آزادسازی خرمشهر در تاریخ ۲ خردادماه سال ۱۳۹۴ بسیج دانشکده دامپزشکی جشنی را در محل تالار حامدی دانشکده برگزار می نماید.
Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/vetmed.ut.ac.ir/httpdocs/templates/MYCMS1523FA/html/pagination.php on line 90 Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/vetmed.ut.ac.ir/httpdocs/templates/MYCMS1523FA/html/pagination.php on line 96 Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/vetmed.ut.ac.ir/httpdocs/templates/MYCMS1523FA/html/pagination.php on line 90 Warning: Illegal string offset 'active' in /var/www/vhosts/vetmed.ut.ac.ir/httpdocs/templates/MYCMS1523FA/html/pagination.php on line 96 «شروعقبلی12بعدیانتها»
صفحه 1 از 2