English ارتباط با ما گالری تصاویر ساختار سازمانی درباره دانشکده پیام رئیس دانشکده
به اطلاع کلیه ی دانشجویان و اساتید محترم میرساند، از این پس اطلاعیه های دفاع از پایان نامه ها در بخش مربوط به پایان نامه در منوی سمت راست وبسایت قابل دسترسی می باشد.
Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/vetmed.ut.ac.ir/httpdocs/modules/mod_stats/helper.php on line 106 مشاهده بازدیدهای مطالب و محتوا : 312159
ما 12 مهمان آنلاین داریم

آمار

گروه بهداشت و تغذيه دام و طيور

تاریخچه: گروه بهداشت و تغذیه دام و طیور اولین و قدیمی ترین گروه مرتبط با علوم دامی و دامپزشکی در زمینه بهداشت و تغذیه دام، طیور و آبزیان در سطح دانشگاه های کشور می باشد و قدمت آن به تاسیس دانشکده دامپزشکی در 1311 و پیش از تاسیس دانشگاه تهران در 1313 بر می گردد. این گروه از بدو تاسیس تا کنون حدود 30 عضو هیئت علمی داشته است و در حال حاضر نیز دارای 8 عضو هیئت علمی و 3 نفر کادر می باشد.

امکانات: گروه دارای آزمایشگاه  تغذیه دام است که مجهز به دستگاه های اندازه گیری چربی، پروتئین، فیبر، خاکستر، املاح، ویتامین ها، پروبیوتیک ها و آنزیم های خوراکی از جمله فیتاز، آمیلاز، پروتئاز، زایلاناز، گلوکوناز و لیپاز می باشد. به علاوه امکانات مطالعات میکروبیولوژیک دستگاه گوارش نشخوار کنندگان نیز فراهم است. علاوه بر امکانات آزمایشگاهی گروه دارای یک موسسه تحقیقاتی واقع در امین آباد شهر ری می باشد. این موسسه بالغ بر 100 هکتار می باشد که حدود دو سوم آن زیر کشت محصولات کشاورزی خوراک دام است. این مجتمع مشتمل بر آشیانه های تحقیقاتی طیور گوشتی، تخم گذار و مادر به روش های بستر و قفس های اتوماتیک، بخش پرورش گاو شیری، بخش پرورش گوسفند، استخرهای خاکی پرورش ماهیان گرمابی، یک کارخانه پایلوت پاستوریزاسیون شیر و سایر تجهیزات و تاسیسات حمایتی می باشد.

فعالیت های آموزشی:  اعضای این گروه تدریس دروس مرتبط با بهداشت، تغذیه، پرورش، ژنتیک و اصلاح نژاد دام، طیور و زنبور عسل را بر عهده دارند. اخیراً گروه دوره PhD بهداشت خوراک دام را راه اندازی کرده که تا کنون 2 دوره دانشجو برای این رشته تخصصی جذب شده اند.

فعالیت های پژوهشی: فعالیت های پژوهشی گروه عمدتاً بر روی تغذیه و تکنولوژی های تغذیه ای متمرکز بوده است. در این راستا تحقیقات وسیعی بر روی عوامل مغذی، عوامل ضد مغذی، محرک های رشد، محرک های ایمنی، گیاهان دارویی، ارزش غذایی گیاهان بومی  و ارزیابی آنزیم ها و پروبیوتیک ها در طول زمان انجام پذیرفته است.