گروه بهداشت و کنترل مواد غذایی

طول دوره  :

مدت زمان حداقل 2 سال جهت دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و حداکثر 5 سال جهت دانشجویان مقطع دکترا

اهداف گروه  :
دانشگاه تهران با پروش دانشجویان نخبه و سطح بالا درعرصه های بین المللی سهم بزرگی در پیشرفت علمی کشور و صنعتی کردن علوم بالقوه را به خود اختصاص داده.هدف گروه کنترل کیفی و بهداشت مواد غذایی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، ایجاد نوآوری در علوم زیربط و ایجاد بستر ارتباطی بین صنعتی کردن علوم بدست آمده در دانشگاه جهت ارائه به مراکز و کارخانجات تولید مواد غذایی و آزمایشگاه های مرجع میباشد.اساتید گروه با تکیه بر علوم بروز و چندین دهه تجربه آماده اند تا دانشجویان و علم اندوزان جامعه را به مسیر موفقیت هدایت نمایند.
اساتید گروه بهداشت و کنترل کیفیت مواد غذایی با تربیت دانشجویان در زمینه بهداشت مواد غذایی،تولید،شیمی مواد غذایی،فرآوری مواد غذایی،نگهداری و آنالیز مواد غذایی پژوهش های متعددی را به ثبت رسانده اند.
از این رو دپارتمان بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی برگزارکننده همایش و کارگاه های مرتبط، دوره های کوتاه علمی-پژوهشی، طرح های آموزشی و کلاس های بازآموزی است.همچنین این گروه با برخورداری از آزمایشگاه مرجع برای تجزیه تحلیل و پژوهش نمونه های غذایی فعال می باشد.

نقش و توانایی فارغ التحصیلان:
نقش فارغ التحصیلان در آینده علمی هر کشور کتمان ناپذیر است. هدف اصلی از تربیت دانشجویان فعال، ایجاد و تولید پژوهش های کاربردی و ایجاد بسترهای همکاری بین بازار کار، اجتماع و دانشگاه میاشد.با تلاش مستمر اساتید دانشکده، امروز شاهد به ثمر رسیدن پژوهش های فارغ التحصیلان و صنعتی کردن کشور در حوزه صنایع گوناگون هستیم. با عنایت به روش صحیح تربیت دانشجویان چه از لحاظ علمی و چه از لحاظ اجتماعی به طور یقین آینده کشور توسط افراد عالم و فارغ التحصیلان توانمند اداره خواهد شد.

اساتید

 

دکتر بکائی

دکتر ابوالفضل کامکار

دکتر افشین آخوند زاده بستی

دکتر علیرضا باهنر

دکتر علی میثاقی

دکتر حسن گندمی نصر آبادی

دکتر نگین نوری

دکتر علی خنجری

دکتر حسام الدین اکبرین