- سه‌شنبه، ۷ آذر ۱۴۰۲

سلام علیکم
 با تشکر بابت انتخاب قدیمی ترین و پر افتخار ترین مر کز آموزش دامپزشکی کشور که در سال ۱۳۱۱ (قبل از تصویب قانون تاسیس دانشگاه تهران) به عنوان مدرسه بیطاری شروع به کار نموده و تا پایان سال ۱۳۹۳ بیش از۳۵۰۰ فارغ التحصیل  در رشته دکترای عمومی دامپزشکی و بیش از ۶۰۰ دانشجو در رشته های مختلف تخصصی داشته است. این دانشکده با داشتن قریب به ۱۰۰ عضو محترم هیات علمی که بیش از ۷۰ درصد آنها دارای درجه دانشیاری و استاد تمام هستند به حق از بالاترین گنجینه های علمی کشور محسوب می شود. طی ۶ سال آموزش دوره دکترای عمومی، دانشجویان با دروس علوم پایه و علوم بالینی دامپزشکی در محل های دانشکده، موسسه تحقیقاتی (حدود ۱۰۰ هکتار با داشتن گاوداری، گوسفند داری، مرغداری، استخر های پرورش ماهی و ...)، بیمارستان دامهای بزرگ (در مجموعه ۴۴ هکتاری با حدود ۱۵۰۰۰ متر مربع زیر بنای آزمایشگاه ها، کلاس ها،اصطبل های نگهداری نشخوار کنندگان و تک سمی ها و ...)  و بیمارستان دامهای کوچک (با زیر بنای حدود ۲۰۰۰ مترمربع و ...) آشنا خواهند شد.
 بعد از گذراندن مقطع دکترای عمومی این امکان برای دانشجویان وجود دارد که در همین مرکز مشغول به ادامه تحصیل در ۲۰ رشته تخصصی شوند. شایان ذکر است که هر ساله پذیرای حدود ۷۰ دانشجوی دکترای عمومی و حدود ۵۰ دانشجوی دوره های تخصصی و PhD  خواهیم بود. البته درصورت تمایل دانشجویان می توانند مقاطع بعدی تحصیلی را در رشته های علوم پایه پزشکی و ... نیز انتخاب نمایند که  در این صورت محل تحصیل ایشان در دانشکده های پزشکی یا سایر مراکز علمی خواهد بود.
 لذا دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران جایگاه ویژه ایی در دامپزشکی کشور  و آموزش سلامت عمومی جامعه بعهده دارد و تمام تلاش ها در جهت حفظ و ارتقاء این جایگاه از طریق داشتن فارغ التحصیلان با کفایت  و حضور قوی و مؤثر در پژوهش های مرتبط بعمل خواهد آمد.
با احترام

 

  • شض
  • ث