اهداف گروه:
گروه بهداشت و بیماری‌های پرندگان دانشکده دامپزشکی دارای دو موقعیت مکانی در تهران و محمد شهر کرج و آزمایشگاه‌های مربوطه در تهران وظیفه تدریس دروس تئوری و عملی را برای دانشجویان دکترای عمومی و تخصصی دامپزشکی بر عهده دارند.

  1.  تدریس ۲ واحد بیماری‌های پرندگان صنعتی، ۲ واحد بیماری‌های پرندگان زینتی و ۲ واحد عملیات درمانگاهی و ۶ واحد کارورزی بیماری‌های پرندگان برای دانشجویان دوره دکتری عمومی دامپزشکی(DVM)
  2.  تدریس ۱۸ تا ۲۰ واحد برای دانشجویان دوره دکتری تخصصی(DVSc)
  3.  زمینه تحقیقاتی: عوامل بیماری زا ی ویروسی انگلی قارچی و ویروسی و مدیریتی و متابولیک و مسمومیتی در پرندگان اهلی، وحشی، صنعتی و سنتی و زینتی
  4.  راهنمایی و مشاوره پایان نامه‌های دانشجویان دوره دکتری عمومی (DVM) و دکتری تخصصی (DVSc)
  5. انجام خدمات آزمایشگاهی و تشخیصی
  6. همکاریهای پژوهشی و انجام طرح‌های مشترک با مؤسسات تحقیقاتی ملی و بین‌المللی
     

طول دوره:
طول دوره‌های (DVSc) چهار سال می‌باشد که دانشجویان در طی چهار ترم ۴۴ واحدهای آموزشی را می‌گذرانند. در ترم ۵ امتحان بورد تخصصی برگزار می‌شود و در ادامه دوره مشغول انجام طرح تحقیقاتی (پایان نامه) بمیزان ۱۶ واحد می‌باشند.

 

نقش و توانایی فارغ‌التحصیلان:
دانشجویان رشته‌های DVSc بهداشت و بیماری‌های پرندگان می‌توانند پس از فراغت از تحصیل هم به عنوان عضو هیأت علمی در دانشگاه‌ها مشغول به فعالیت شوند و همچنین می توانند در مراکز تحقیقاتی و پژوهشی از قبیل مؤسسات تحقیقاتی، مراکز درمانگاهی - اجرایی ویا سایر مراکز تحقیقاتی فعالیت کنند.

 

اساتید:

۱- دکتر سید مصطفی پیغمبری 
۲- دکتر محمد حسن زاده 
۳- دکتر جمشید رزم یار 
۴- دکتر وحید کریمی 
۵- دکتر مهدی وصفی مرندی